Lando projesi bir dizi olarak bundan üç sene önce duyurulmuştu.

O zamandan beridir gelişmeler adına pek de sesi çıkmayan proje sinema filmine dönüştürülüp, projenin başındaki kişinin dizi duyurulduğunda söylenen Justin Simien değil de Donald Glover ve kardeşi olarak değiştiği de açıklanmıştı. Haberi aynı bizim gibi internetten öğrenen Simien de The Wrap sitesine konuşmuş.

Lando hakkında ne olup bittiğine dair aldığım ilk resmi haberdi. Kesinlikle kulağınıza bir şeyler geliyor. Ufak bir topluluk. Donald Glover ve ben birçok ortak arkadaşa sahibiz. Dolayısıyla ben de neler olabileceğine dair birkaç fikre sahiptim ve neden kimseden ses seda çıkmadığına dair. İyi haber şu ki ben gerçekten Donald Glover’ın ve özellikle de kardeşinin ve kendisinin yaptığı işlerin büyük bir hayranıyım. Yani sadece bir hayran olarak izlemekten de memnunum, ve bir seyircinin deneyim edeceği gibi deneyim edebilecek olmaktan, çünkü bu kesinlikle projeye evet dediğimde görmek istediğim şeydi.” Sanki biraz züğürt tesellisi ve kendi durumuna çok da acındırtmama çabası var bu yorumlarda.

Lando projesinden çıkarılan yönetmen, devamında dürüstçe hislerini de paylaşmış: “Guillermo Del Toro ile ilgili durum nasıl oldu bilmiyorum fakat neden biri böyle bir süreç için tekrardan anlaşır bilmiyorum. Yüreğinizi ve ruhunuzu boşalttığınız bir şeyden yıllar boyunca haber alamayıp, internetten başka biri tarafından yapılacağını öğrenmekten bahsediyorum. Evet, tekrar yapmak istediğimden emin değilim. Kulağıma hiç de eğlenceli gelmiyor.” Böyle okuyunca daha da üzüldüm adam için.

Disney haber vermeye tenezzül bile etmemiş, Donald Glover da keza arayıp konuşmamış yeni gelişmelerden sonra bile. Hollywood acımasızdır, tahmin edebiliyorum da bu kadarı da artık profesyonellik dışı ve saygısızca bence. Justin Simien bu saatten sonra Disney bünyesinde iş alır mı bilinmez; gerçi şirket adına çektiği iş Haunted Mansion gişede battı dolayısıyla zaten Disney bir daha teklifle gelmeyedebilir. Hatta belki Lando projesi içinde yaşanan değişikliklerin sebeplerinden biri de o filmin başarısızlığıdır.

Lando tek başına maceralarını izlemek istediğiniz bir karakter mi? Donald Glover’ın işlerini sever misiniz? Bana itici geliyor uzun bir süredir. Han Solo solo filmini sevmiş miydiniz? Bir önceki soruda yaptığım kelime şakasını beğendiniz mi? Görüşlerinizi yazarken, yarıda kesip bir başkasına tamamlatın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.