Ne yalan söyleyeyim, DC’nin açıkladığı on yıllık kalkınma planı içerisinde gerçekten durdurulamaz bir merakla beklediğim iki iş var. Birincisi, kadrosuyla şimdiden bizi kendine hayran etmiş olan Suicide Squad, diğeri ise şahsi favorilerimden olan ve yıllardır kendisine karşı gerçekleştirilen algı operasyonunu (heheyt!) kıracağına inandığım Aquaman filmi. Kendisi de denizlerde büyüyen ve tüm ailesi denizcilikle para kazanan Jason Momoa’nın bu rol için ölesiye doğru bir tercih olduğunu düşünüyor, bundan sonraki umudumu iyi bir senaryo ile iyi bir yönetmene bağlıyorum.

O yönetmen de geliyor gibi gözüküyor. Yani, daha doğrusu DC kendi ayağına sıkmazsa film çok sağlam bir yönetmene sahip olacak; yok sıkmaya karar verirse de filme dair olan beklentim biraz yerlere yuvarlanacak, canım sıkılacak, moralim bozulacak. Latino Review’un bizim Slashfilm’de gördüğümüz haberine göre şu an yönetmenlik koltuğu için Warner Bros’un kafasında iki aday var. Bunlardan biri, Mud ve Take Shelter gibi iki çok sağlam işe imza atmış Jeff Nichols; diğeri ise 300: Rise of an Empire’ın yönetmeni Noam Murro.

gallerycomics-1900x900-20140514-aqm-v4-cv-533f3cbb_wwug

Bunlardan hangisini tercih ettiğimi herhalde söylememe gerek yok. Noam Murro’nun 300: Rise of an Empire haricinde sadece tek bir filmi var, o da 2008’de çıkmış ve çok ismini duyuramamış bir komedi. Evet, Nichols’un büyük bütçeli proje tecrübesi yok; fakat The Winter Soldier’ı çeken Russo biraderlerin de yoktu. Avengers’ı çeken Joss Whedon‘ın da yoktu. Guardians of the Galaxy’yi 2014’te en çok gişe yapan ikinci film hâline getiren James Gunn‘ın da yoktu. Ben bu konuda Kevin Feige’nin felsefesini takdir ediyorum. “Büyük bir aksiyon filmi yapmış olmasına gerek yok, sevdiğimiz bir şey üretmiş olsun yeter” demişti Marvel’ın patronu. Warner Bros bu tip şeylerde empirik düşünmeyi bırakıp, daha geniş bir ağ atmalı kanımca.

Yardımcı oyuncu konusuna gelirsek, orada da olumlu gelişmeler var. Halihazırda iki devasa geek hanedanında rol almış olan Karl Urban henüz netleştirilmeyen bir yardımcı rol için düşünülüyormuş. Yüzüklerin Efendisi’nin Eomer’i, Star Trek’in Doktor’u Urban muhtemelen Aquaman’in Loki’si Prince Orm için düşünülüyordur ama şimdilik bir şey söylemek için erken. Siz ne diyorsunuz sevgili geekyaparlar? Yorumları alalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Comments

  1. Burak Uluışık Reply

    Bu Atlantisliler Arthur’cuğumu sarışın diye dışlamıyorlar mıydı sen bizden değilsin gibilerinden. Şimdi Momoa’yı da derisinin rengi yüzünden dışlayıp ırkçılık mı yapacaklar merak ediyorum.

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Seçimler, tercihler çok birşey ifade etmiyor diye düşünüyorum şu noktada. DC evreni ile tüm yargılarım Batman v. Superman’den sonra belli olacak. Tommy Lee Jones ve Jim Carrey’nin tarihin en başarısız kötü adamlarını oynadıklarını (Batman yazısı beni mazilere götürdü de), rezil bir tercih olduğunu düşündüğümüz Heath Ledger’ın mükemmel bir Joker performansı verdiğini (bilerek Warner ve DC’den örnekler verdim) unutmayalım. Unutmayalım ki hayal kırıklığı boyutumuz çok büyük olmasın.. (Ninja Turtles… uhuhuhuhu!!)

  3. jason momoaya aquaman kostümü kötü olur kostümü giydirmeyip turuncu şort bide mavi kolye bide o poseiden miydi neydi onun çatalını verseler olur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.