Evet efendim, yanlış okumadınız. Yıllardır bitpazarına türlü türlü nur yağdıran film stüdyoları en sonunda baltayı altın madenine vurmayı akıl ettiler. Transformers, Ninja Kaplumbağalar, RoboCop, Ghostbusters gibi 80’ler ve 90’ların ikonik serilerini tekrar dirilten akıl, en sonunda o dönemlerin en unutulmaz çizgi romanlarından birine de el atmaya karar verdi. Aynen öyle, Jetgiller‘den söz ediyoruz. Warner Bros o dünyayı tekrar büyük ekrana taşımayı düşünüyor!

Daha işin güzel kısmına gelmedim bile. Bleeding Cool’da gördüğümüz habere göre Warner Bros bir noktada Kanye West’in içinde olacağı (ne?) bir canlı Jetgiller filmi için plan yapıyormuş. O proje iptal oldu mu, devam mı ediyor bilmiyoruz; zira kendisinden bir ses çıkmıyor. Fakat bizim şu an heyecanlandığımız ve yeşil ışığı yakılan proje bir animasyon filmi! Evet, Jetgiller aynı çocukluğumuzdaki gibi bir çizgi film olarak geri dönecekler.

The_Jetsons_Jetsons_Sunday_Drive

Bu animasyon film günümüz 3D teknolojisini kullanacak mı, yoksa eski tarzda bir çizim mi yapacak bilmiyoruz; fakat bizim temennimiz ikincisi yönünde. Şimdilik sadece filmin bir senaristi var, o da Warner Bros için yakınlarda Scooby-Doo üzerinde çalışmış olan Matt Lieberman. Anladığımız kadarıyla film geniş olarak vizyona girmeyi de hedefliyor. Valla ne yalan söyleyelim, sadece Kamboçya’da üç DVD hâlinde basılsa dahi gidip buluruz onu, o derece özledik George Jetson ve ailesini!

Hatırlamayan varsa, tüm dizinin ön bilgilerini tek bir hamlede özetleyen şu muhteşem videoyu şurada huzurlarınıza bırakıyorum. Hem de nostalji yapalım, biraz çocukluğumuzu analım değil mi? Haydi yüzümüzü kara çıkartma, iyi bir film ol be Jetgiller! 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Ertan Şahin Reply

    Vay be bu haberi görünce heyecanlandım küçükken ne izlerdim bunu

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Günümüz çizgi filmlerinin (çocuklar için olanları kastediyorum) ne kadar başarısız olduğunun (Biz büyüdük ve kirlendi dünya?) farkında mısınız? Hele bir de işin içine rebootların başarısızlığı eklenince bir hayal kırıklığına daha hazırlamak gerek diye düşünüyorum kendimizi. Bir çocukluk ikonu daha yerle yeksan oabilir. Korkuyorum..

  3. Olum digiturk sömestr nedeniyle scooby doo filan yayınlayınca aklımı yitireceğdim yapmayın bunu bana

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.