DC’nin sinematik evren kurma çabaları sonucu ortaya çıkan DCEU’dan geriye pek bir şey kalmadı. Artık bunun bir sinematik evren değil de arka arkaya cameolar yapılan birkaç film olduğunu kabullenmeye başladık. Zaten hâlihazırda evrenin birçok projesi rafa kaldırıldı ya da kendi içlerinde evreni yok saydı. Bu evrenden geriye kalan sayılı projelerden biri olan Aquaman’in ikinci filmi çekimleri devam ederken, setten de yeni görseller gelmeye başladı. Karşınızda Aquaman’in yeni kostümü!

Şimdi böyle Aquaman filminin, DCEU’da devam eden ender projelerden biri olduğunu söyledik ama o da dertsiz tasasız değil. Bildiğiniz gibi filmin yıldızlarından biri olan Amber Heard’ün, Johnny Depp ile süren davaları yüzünden film, büyük bir boykot altında. Amber Heard’ün filmden çıkarılmasını isteyen Depp hayranları bu yüzden imza kampanyaları başlattı, sosyal medyada stüdyoyu linç yağmuruna tuttu. Son zamanlarda sessizliğe kavuşan bu linç kampanyası, gelen son görseller ile birlikte yeniden alevlendi. Hayranlar yine Amber Heard’ün filmde yer alması durumunda filmi izlemeyeceklerini söylemeye başladı. Uzun lafın kısası DCEU’nun derdi bitmiyor…

Bu konuyu bir kenara bırakıp Aquaman’in kostümüne geri dönersek, ilk filmdeki klasik Aquaman’in kostümünün yanı sıra bir de daha koyu bir gizlilik kostümü karşılaşıyoruz. James Wan, 1980 yıllarındaki Aquaman çizgi romanlarında kullanılan “mavi kostümden” esinlenerek yaptığını söylediği bu kostümü: Atlantisliler’in, kafadanbacaklılar grubuna dahil olan hayvanların kamufle yeteneğinden esinlenerek icat ettiklerinin de altını çiziyor.

Aquaman’in yeni kostümleri bir yana James Wan ayrıca, Patrick Wilson‘ın canlandırdığı Ocean Master karakterinin yeni görünümünü de paylaştı. İlk filmde mücadelesini verdiği taht kavgasını kaybedip, Atlantis zindanlarında çürümeye bırakılan Ocean Master’ın, oldukça hırpani bir görüntüsü de gelen set fotoğraflarının arasında. Böylece ikinci filmde de, tutulduğu hapishaneden kaçıp yine Aquaman’in başına bela olacağını varsaymamız, yanlış olmaz.

Açıkçası Aquaman’in ilk filminin, DCEU içerisindeki eli yüzü düzgün yapımlar arasında olduğunu düşünsem de bu konuda çok fazla bir rekabet olmadığını bildiğimden susuyorum. Yine de Aquaman karakterini çok seven biri olarak ben ikinci filme de oldukça heyecanlıyım. Siz ne diyorsunuz? Sizce yeni kostümler nasıl?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.