Şu sıralar çizgi romanlar mevzubahis olduğunda, çeşitli yayıncı kuruluşlar nazarında popüler olan bazı şeyler var. Çizgi romanlara dayanan daha da fazla yeni film ve dizi çekmek, söylemeye gerek bile olmadan başta geliyor tabii ki. En bilinenlerine yetişilemediği yahut onlar, hâlihazırda yapılıyor olduğu için, kıyıda köşede kalan ne kadar çizgi roman ya da çizgi roman karakteri varsa toparlamak, türe farklı açıdan bir yorum getirecek yapımlara imza atarak şimdiye kadar ilgisi çekilemeyen kitleyi de kazanmaya çalışmak, ikinci sırayı alabilir. Böyle bir bağlamda Neil Gaiman ile iş yapmak yahut onun kaleminin bir şekilde dokunduğu işleri değerlendirmek de listeye üçüncü sıradan girecektir sanırım.

Geçtiğimiz günlerde HBO, üç maddeye aynı anda değecek bir taş atmış ve Dead Boy Detectives serisi için pilot bölüm siparişi vermiş.

Pilot bölüm beğenilirse seri, Netflix bünyesinde kendine ait bir dizisi de yolda olan Sandman için Neil Gaiman tarafından yaratılan iki çocuğu -daha doğrusu onların hayaletlerini- konu edinecek. Biri cinayete kurban gittikten sonra dünyaya dönen, diğeri de Ölüm ile öbür dünyaya girmek yerine dünyada kalmayı seçen Edwin Paine ve Charles Rowland isimli bu iki çocuk, doğaüstü olayları araştırdıkları maceralara atılıyorlar. Sandman’in Season of Mists arkı içerisinde karakterlerin orijinleri ve birbirleriyle tanışmaları yer alıyor. Sandman’deki hikâyelerinin ardından Gaiman, 1993-1994 yılları arasında karakterleri yeniden gündemine alıyor ve Dead Boy Detectives ismini de resmi olarak burada alıyorlar.

Serinin yapımcı ve yaratıcı koltuklarını, geçtiğimiz yıl izleyiciyle buluşup iyi notlar alan The Flight Attendant‘ın yaratıcısı Steve Yockey ile Jeremy Carver paylaşıyorlar. Bir saat uzunluğunda olması ve Kasım 2021‘de çekimlerinin başlaması planlanan pilot bölümü, Steve Yockey yazmış.

Dead Boy Detectives, içerisinde hayaletlerle dolu bir okul, okült ayinler, ölü bebekler ve sınıf arkadaşlarına işkence çektirerek onları öldüren zorbalar bulunan bir hikâyeye dayandığı için, bir yandan diziyi izleyebilmeyi umuyor ama bir yandan da hafifçe ürperiyorum. Bu tamamen benim ürkekliğimle alakalı olabilir elbette. Siz ne dersiniz, ortaya nasıl bir şey çıkacak?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.