Disney’nin yapmayı planladığı çuvalla Star Wars filmi arasında, herhalde hayranları en ortadan ikiye bölme potansiyeli yüksek olan Han Solo filmi. Hiç şüphesiz. Çünkü bir yandan, Solo tarihin en havalı ve unutulmaz karakterlerinden biri. Onun geçmişini görmek, ona adanmış bir film izlemek; kuşku yok heyecan verici bir konsept. Ama öte yandan… Ne gerek var? O karakterin geçmişi, biraz da gizemli olduğu için iyi değil mi zaten? Kessel Run’ı görsek, Han’ın böbürlenmesinden bildiğimiz kadarıyla olduğundan daha mı eğlenceli olacak?

Ama işte böyle bir film var, ve çekiliyor, ve hatta başrolü belli oldu bile bildiğiniz gibi: Alden Ehrenreich. Şimdi de Disney, onun karşısında rol kesecek bir kadın arıyor. Slashfilm’de gördüğümüz habere göre, kısa listeyi de üçe indirmişler. İlk aday, Disney’nin yakinen tanıdığı bir isim. Creed’deki performansıyla dikkatleri üzerine çeken, en son da Thor: Ragnarok’ta boy göstermiş olan Tessa Thompson. Listenin de şu an en yıldızı yükselen ismi o.

'Insurgent' film premiere, New York, America - 16 Mar 2015

Onun yanında az buçuk alt kültür işleri takip eden herkesin yakinen bildiği Zoe Kravitz var. O da denilene göre rol için test vermiş. Babasının şöhretinden faydalanmayıp, oyunculuğa Californication’daki konuk performansından başlayan, oradan da Dope, Mad Max: Fury Road gibi filmlere coşan Kravitz, havalı bir kadın, ilginç bir oyuncu. Son tercih de Naomi Scott. Kendisinin ismini bilmiyorsunuz, ama Power Rangers’ta başrol oynayacak kendisi. Listenin sürpriz atı yani.

Peki bir ortak nokta fark ettiniz mi bu karakterler arasında? Aynen, üçü de koyu tenli aktrisler. Bu da açıkçası, az buçuk Star Wars çizgi romanlarını takip etmiş insanlar için otomatikman akla Sana Solo opsiyonunun gelmesi demek. Bildiğiniz gibi Sana, Han’ın vakti zamanında bir pislikten kurtulmak için göstermelik evlendiği eski bir suç arkadaşıyıdı çizgi romanlarda. Sonradan da Han’ı aramaya geldiğinde tanışıyorduk. Post-Disney döneminde Star Wars evreninde her şey bağlı olduğuna göre, çizgi romanlardan bu karakter niye gelmesin? Bizce mükemmel olur valla!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.