Deadpool’un elde ettiği başarıdan Hollywood stüdyolarının çıkartacağı dersin “E o zaman hadi işini tutkuyla yapacak adamlara alan tanıyalım” değil de, “Haa, keramet 17+ yapmaktaymış demek ki” olacağı çok belliydi. Belliydi, çünkü Hollywood vizyonsuzluğu böyle bir şey. Ondan sonra zaten olur olmaz filmlerin 17+ sınıflandırmaya oynadığını gördük. Sırf bunu alabilsin diye mesnetsiz bir Batgirl – Batman seks sahnesi çeken Killing Joke gibi örneğin.

Ama bazı filmlere de gidiyor be işte. Logan da öyle olacak. Ha, pardon… Bu yeni haber değil mi? Evet evet, Old Man Logan’ı konu alacağı neredeyse kesin olan –hâlâ %100 emin değiliz– Wolverine 3’ün resmi ismi belli oldu. Logan. Temsil ettiği şey bariz gibi gözüküyor. Wolverine’likten geçmiş, hafif tükenmiş, en dibinde sadece ismi ve olduğu kişi kalmış bir adamın hikayesi. Zaten afiş de, o minimal hüzün içerisinde.

CuAiczwUEAAId_W

Bunun yanında filmin yönetmeni James Mangold, bir de senaryonun ikinci sayfasını paylaştı. Sayfada sadece küçük diyaloglar var, ama ilgi çekici kısmı zaten onlar değil. Esas bizim merakımızı cezbeden şey, adeta izleyiciye seslendiği bir düz yazı kısmı. Orada Mangold, bu filmde göreceğimiz kavgaların ağır CGI ile bezenmiş, şehirlerin yok olacağı, fena koreograflanmış şovlar olmayacağının sözünü veriyor. “Bu filmde” diyor, “İnsanlar üzerlerine bir şey düşünce ölüyorlar

Buradaki vaat güzel, daha kemik bir aksiyon izletmek istiyor Logan. Eyvallah. Aynı zamanda aynı pasajda Mangold, Logan’ın iyileştirme gücünün de eskisi gibi olmadığını söylüyor. Peki afişte Logan’ın elini tutan küçük çocuk kim? Akla ilk gelen, filmde de olacağı söylenen X-23 elbette. Ama her neyse, filmin konusuna merkez bir yerde duracağı kesin. Bakalım, film 3 Mart’ta gelince Mangold’un bu beylik beyanını ne kadar karşılayacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.