İnanın, şu raddeden sonra dünya üzerindeki kimsenin “Arrow nasıl kurtulur?” sorusuna bir cevabı yok. The CW’nın tüm günahlarına rağmen eğlenceli, aksiyon dozu yüksek, izlemesi keyifli başlayan dizisi, son iki sezonunda yokuştan aşağı yuvarlana yuvarlana en sonunda pembe dizi buhranları durağında sert bir fren yapmış vaziyette. İşin kötüsü, çöke çöke geldiği yerden de memnun, değişmek istemiyor.

Ama elbette, dizinin yazar ve yapımcıları bir noktada bu soruyu kendilerine soruyor olmalılar, zira pek çok sadık hayran da artık dizinin dördüncü sezonunu savunmuyor. Peki o hâlde ne bu sorunun cevabı? Net olarak bilmiyoruz, ama bizce sorunun cevabını başka bir soruda bulmuş olabilirler. Zira önümüzdeki hafta, karşımıza DC Comics’in köklü karakterlerinden The Question’ı getirip çıkaracaklar. En sonunda “Damien Darkh’ı öldüreceğim” diye karar alan Oliver, soluğu Hub City’de alacak, Constantine’in bir müttefiğinden yardım isteyecek. O müttefik de Question elbette.

oliver-gets-revenge-when-arrow-season-4-returns-but-who-s-in-the-grave-768687

CW Question’ın hangi inkarnasyonunu göreceğimizi söylemedi. Çizgi romanlarda iki belirgin The Question var, pek çok DC karakterinde olduğu gibi. Biri orijinal Question: Vic Sage. Diğeri de onun varisi: Renee Montoya. Bizim tahminimiz burada Vic Sage’den yana. Zira Renee Montoya an itibariyle Gotham’da harcanmakta. Dolayısıyla iki farklı dizide aynı karakteri göstermek istemeyeceklerdir diye düşünüyoruz.

Peki bu uzun vadeye yansır mı? Çok açık ve net konuşuyorum: Eğer diziye bir anda bir cesaret gelir, sene sonunda Diggle, Thea ve Felicity’yi Damien Darkh ile savaşta öldürür; sinirli ve acayip kana susamış bir Oliver Queen’in yanına The Question, Vixen ve –neden olmasın– Constantine’i koyup, doğaüstü tandanslı sert maceralara çıkartırsa, dizi tekrar su üstüne çıkar. Bundan zırnık aşağısında bir şey de beni beşinci sezon için heyecanlandıramaz. Katılanlar, katılmayanlar?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.