Geçtiğimiz günlerde Avengers: Infinity War’ı da yönetecek olan, Civil War direktörleri Anthony ve Joe Russo çıkıp, “elimizde Sinematik Evren’den zaten çok karakter var, bir de Televizyon Evreni’nden almaya başlarsak, vay halimizedediler. Sonra araya bir “ya hiçbir şey imkansız değil tabi, keh keh” sıkıştırdılar da, mesaj açık ve netti bana kalırsa. Çünkü dedikleri şeyden daha da önemlisi, arada kullandıkları tabirdi. Televizyon evreni ve Sinematik Evren öbeklerini, iki ayrı şeye karşılık gelir hâlde kullandı Russo kardeşler.

Bunu kasti yaptılar, bu Marvel’ın içinde bir adlandırma politikası oldu demiyorum. Ama Marvel’ın sinema tarafının düşünce yapısını net bir şekilde ortaya koyuyor. Ve ben de şu saatten sonra koskoca Marvel ile didişecek değilim. Çünkü evet, Marvel’ın TV ve sinema departmanları birbirlerinden farklı kurumsal yapılarda hareket ediyorlar, TV’den sinemaya yönelik hiçbir hareketlenme yok, sinemadan TV’ye de –zaten çağırsak Geek Muhabbeti’ne de gelecek olan Sam Jackson haricinde- hiçbir büyük karakter gelmiyor. O yüzden dava kapanmıştır: Artık Marvel Televizyon Evreni başka şey, Marvel Sinematik Evreni başka şey. Aralarında tek taraflı geçirgen bir zar var. Gayrı da bağlantıları yok.

lance-hunter-bobbi-morse-marvel-most-wanted

O zaman, yeni uydurduğumuz ve süper özgüvenli olduğumuz adıyla MTU’dan haberler getirelim sizlere. Şimdi, Hollywood’un kulislerinden malumat toplamak konusunda en sağlam kaynaklardan üçü, Deadline, The Hollywood Reporter ve Variety, dördüncüsünün, yani Heroic Hollywood’un topladığı bir habere göre Most Wanted’dan ve Agent Carter’dan söz getirmişler bizlere. Most Wanted için gelen duyumlar iyi. Pilot bölümü çekilmiş olan diziye eskisi kadar garanti bakılmıyormuş, ama Mockingbird ve Hunter’ı anlatacak proje için yine de olumlu beklentiler varmış.

Agent Carter cephesinden ise karamsar dedikodular var. Hayley Atwell’in Conviction adlı dizisi, baya sağlam bir heyecan yaratıyor TV dünyasında. Bu, Agent Carter’ın düşen reytingleri ve ABC’nin aynı anda üç Marvel dizisi döndürmek istememesi, denilene göre, Agent Carter’ın ipini çekmek üzere. Most Wanted’ın, dizi siparişi verilirse, Carter gibi SHIELD’ın sezon arasına yerleşeceği söyleniyor. Ben açıkçası bu fikre varım. Agent Carter’ın ikinci sezonu, ilkinin sihrinden çok uzaktaydı. Biteceğini duymak beni pek üzmüyor. Most Wanted da ne olursa olsun, taze bir soluk. O yüzden, ben biraz okeyim bu haberlere… Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.