Comic-Con devam ederken filmlerden, dizilerden bir sürü haber geliyor biz de bunları elimizden geldiğince aktarmaya çalışıyoruz. Bu haberlerin çoğu, daha önce bildiğimiz ama yeni gelen gelişmelere ile güncellediğimiz haberler oluyor. Ama bazen öyle beklenmedik haberler çıkıyor ki karşımıza, nereden başlayalım nasıl yazalım diye şaşırıp kalıyoruz. Sanırım böyle zamanlarda en iyisi pat diye söylemek: Brandon Routh, Arrowverse için bir kez daha Superman kostümünü giymeye hazırlanıyor.

Evet evet, siz yanlış okumadınız biz de yanlış yazmadık. 2006 yılında çıkan Superman Returns filminin Superman’i Brandon Routh, halihazırda Ray Palmer’ı, nam-ı diğer Atom’u, canlandırdığı Arrowverse için bir kez daha Superman kostümünü giymek üzere. Olayın daha güzeli ise Arrowverse’ün zaten Tyler Hoechlin’in canlandırdığı bir Superman’e sahip olması.

brandonr

Tabi böyle bir olayı mümkün kılan şey Arrowverse’ün bir sonraki crossover bölümlerinin “Crisis on Infinite Earths” mini serisini konu alacak olması. DC çizgi roman evreninin en önemli eventlerinden biri olan Crisis on Infinite Earths, DC evrenine atılan ilk reboot aslında. Anti-Monitör’ün multi-evrenlere açtığı savaşla birlikte birer birer dünyaları yok etmesini ve kendi dünyaları yok olan süper kahramanların ortak düşmana karşı birleşerek evreni kurtarmasını konu alıyor. Dolayısıyla farklı evrenlerden birçok kahramanı da yan yana görmemizi sağlıyor.

Crisis on Infinite Earths farklı evrenleri birleştiren ilk reboot olarak anılmasının yanı sıra çizgi romanda ölen kahraman sayısıyla da dikkat çekiyor. Çizgi romanlarda Supergirl ve Flash ölmüş, Barry Allen’dan kalan Flash kadrosuna Wally West geçmişti. Dizi evreninde bu üç karakter de var ancak senaristlerin böylesine cesur bir hamle yapıp yapmayacakları meçhul.

arrowverse

Toplamda beş bölümden oluşacak Crisis on Infinite Earths crossover bölümleri Arrow, Flash, Supergirl ve Legends of Tomorrow dizilerinin yanı sıra kardeşliğin son üyesi Batwoman dizisini de içine alacak. Brandon Routh ise hem Legends of Tomorrow’da devam ettirdiği Atom rolüne devam edecek hem de başka bir evrenden gelen Superman’e hayat verecek.

Arrow evrenini uzun zaman önce takip etmeyi bırakmış biri olarak bu haber ilgimi çekti. Hani sırf yan yana iki Superman’i izlemek için crossover bölümlerini izlemeye başlayabilirim. Brandon Routh’un Superman’ini bir kez daha görecek olmak da cabası. Siz ne diyorsunuz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.