Cartoon Network deyince insanların aklına nostaljik duyguların da yardımıyla Samuray Jack, Ed Edd ve Eddy, Dexter’ın Laboratuvarı ve Powerpuff Girls gibi klasikler geliyor. Bu çizgi filmler kalite olarak çok üst düzey olsa da Cartoon Network’ün son yıllarda ürettiği çizgi filmler de en az bu klasikler kadar kaliteli. İnsanlar eskileri özlemle anarken yeni çıkan Adventure Time, Regular Show, Over the Garden Wall ve Steven Universe gibi şaheserleri gözden kaçırıyorlar. Ailenizin misyoner tavşanı olarak buna izin veremem. Bugün, filminin de çıkmasını bahane ederek biraz Steven Universe öveceğim hazır olun.

Cartoon Network’de yayınlanan ve Steven adlı bir çocuğun etrafındaki değerli taşlarla beraber sürdürdüğü yaşamı konu alan Steven Universe, son yıllarda izleyebileceğiniz en kaliteli animasyonlardan birisi. Değerli taşlar deyince aklınıza mücevherler içinde yüzen bir çocuk gelmesin. İsimlerini kendilerinin özü olan taşlardan alan Pearl, Ametist ve Garnet, Steven’ın yanında yaşayarak hem ona göz kulak oluyor hem de arkadaşlık ediyorlar.

Steven, şahsına münhasır düşünceleri ile birlikte annesinin ona bıraktığı bir sürü gizem içerisinde harika maceralar yaşıyor. Steven bu maceralarını yaşarken Pearl anaç tavırlarıyla, Ametist bütün çılgınlığıyla ve Garnet, şey… Bütün Garnet’lığıyla ona eşlik ediyor. Bazen bir aslanın peşinde geçen yolculukları, onları bazen bir uzay gemisi ile başka diyarlara götürüyor bazense içinde yaşadıkları dünyayı kurtarmak zorunda bırakıyor.

Bölümler birbiri ardına biterken siz de Steven’ın içerisinde yaşadığı evrenin aslında küçük mutlu bir evren olmaktan çok uzak olduğunu ve çok daha büyük tehlikelere gebe olduğunun farkına varıyorsunuz. Anlattığı hikaye ve karakterler bir yana müzikal olarak da çok üst düzey bir yapım olan Steven Universe akıllara kazınan birçok şarkıya da ev sahipliği yapıyor.

steven1

Şimdi size böyle anlatıyorum diye abarttığımı düşünüyorsunuz. “Bir çizgi film ne kadar şaşırtabilir” diyorsunuz. Sizi temin ederim ki Steven’ın yaşadığı karakter gelişimi ve hikaye anlatımı en yüksek bütçeli dizilere taş çıkartacak cinsten. İlk bölümdeki eğlence peşinde koşan çocuktan son bölümdeki kahramana dönüşene kadar olan yolculuk, beş sezon boyunca bizlerin gözü önünde çok doğal bir şekilde oluyor ve sizin aklınızda hiçbir soru işareti kalmıyor.

Beş sezonluk bu harika macera, geçtiğimiz Ocak ayında neredeyse final gibi bir sonla araya girmiş ve hepimizi karmaşık duygularla ortada bırakmıştı. Dün gece ise Comic-Con’dan gelen harika bir film fragmanıyla birlikte Steven Universe severler olarak hem çok heyecanlandık hem de çok mutlu olduk.

steven2

Fragmana göre filmde anlatılan olaylar beşinci sezon finalinin iki yıl sonrasında geçiyor, dolayısıyla bizim küçük Steven’ımız büyüyüp serpilmiş gibi gözüküyor. Crystal Gems ile birlikte rahatlayıp tatil yapan Steven, Dünya’ya yaklaşan yeni bir villainın ortaya çıkmasıyla ara verdiği kahramanlığa yeniden geri dönecek gibi gözüküyor.Kötü adamımız ya da belki de kötü kadınımız hakkında bildiğimiz pek bir şey yok. Yine de bütün Crystal Gem ekibine tek başına karşı koyabildiği düşünülünce oldukça güçlü olduğunu düşünmemiz yanlış olmaz.

Eylül ayının başlarında gösterime girecek Steven Universe filmi bütün Crystal Gem ekibine, güzel bir hikayeye ve yepyeni muhteşem şarkılara konuk olacak gibi gözüküyor. Açıkçası ben yedi aylık aranın da verdiği özlem yüzünden inanılmaz bir şekilde heyecanlıyım filme karşı. Bence filmin çıkmasına bir aydan fazla varken siz Steven Universe’ün bütün bölümlerini izleyin ve haklı bekleyişime siz de katılın.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.