Deadpool gişeyi rekor üstüne rekorla açtığı anda olacakları tahmin etmek güç değildi açıkçası. Bu süper kahraman filmleri söz konusu olduğunda bir paradigma değişikliğiydi. Nasıl ki Guardians of the Galaxy’nin başarısı Sinister Six gibi filmlerin düşünülmesine sebebiyet vermişti, The Avengers çatıyı kırınca DC film evreninin başına oturmuştu, X-Men gerçekçi süper kahraman filmlerinin çalışabileceğini gösterince Batman filmi Nolan gibi bir adama emanet edilmişti; şimdi de stüdyolar 17+ sınıflandırmasına sahip filmlere yönelebilirlerdi.

Bu doğru bir karar mı olurdu? Hayır. James Gunn da zaten bir mektupta söyledi, “Buna bakıp, 17+ film olunca tutuyor demek ki diye düşünürseniz yanılırsınız, bu film tuttu çünkü yazan, yöneten, oynayan herkes tutkuyla çıkardı işi” diye. Ben de katılıyorum buna. Ama buna katılmak, stüdyoların bu şekilde düşünmesinin önünde durmuyor. Zira Den of Geek’in kaynaklarına dayandırarak paylaştığı habere göre, Wolverine 3’ün 17+ sınıflandırmasına sahip olacağı kesinleşti. Biri tuttu ya, hikmet 17+’sındaymış gibi abanırlar şimdi.

old-man-logan-header

Tek kesinleşen şey de bu değil. Aynı şekilde üçüncü ve son Wolverine filminin Old Man Logan hikayesini uyarlayacağı da kesinleşmiş Den of Geek’e göre. Mark Millar ve Steve McNiven’ın eseri, bildiğiniz gibi süper kötülerin zafer kazandığı alternatif bir gerçeklikte; emekli olup kostümü gardıroba asmış olan emmi Logan’ın, kör bir Hawkeye ile artık kötülerce yönetilen Amerika’da yolculuğa çıkmasını konu alıyordu. Hulk, Hawkeye, Red Skull gibi hakları başka firmalarda olan karakterleri içerdiği için “filmi çekilebilir mi acaba?” diye düşünülüyordu, ama Millar’ın kendisi bile “Saçmalamayın, Hulk yerine Blob koyarsınız, Hawkeye yerine kör Cyclops olur, hallolur o” demişti zaten. Ben de bu konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Bence esas problem, Wolverine’i en son Days of Future Past’te bıraktığımız yerde. Zira Apocalypse bununla ilgili bir izahat yapmazsa, biz en son Logan’ı 70’lerde Stryker/Mystique tarafından mahkum, 2013’te ise her şeyin düzeltildiği bir gelecekte mutlu mesut bir şekilde bıraktık. Wolverine 3 uzak gelecekte geçerse, bu iki noktanın arasının doldurulması gerekecek. Bence filmle ilgili birincil sıkıntı bu. Onun haricinde başta stüdyonun düşünce tarzına gömdüm ama, Wolverine’e de 17+’lık yakışır elbette. Bakalım, ümit verici gelişmeler gibi bunlar. Siz ne diyorsunuz?

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.