Avatar: The Last Airbender çizgi dizisinin Netflix tarafından gerçek oyuncularla çekilecek bir diziye uyarlandığını ve karakterler için yapılan oyuncu seçimlerini biliyorduk. Brezilya’da düzenlenen Netflix Tudum 2023 etkinliğinde ise sonunda diziden ilk resmi görsellere kavuştuk.

Avatar: The Last Airbender birçoğumuz için yeri kalbimizde çok özel olan bir eser. Ne yazık ki bu eseri daha önce sinemaya uyarlamaya çalıştıklarında adeta bizdeki o yeri paramparça ettiler. Dolayısıyla Netflix tarafından serinin bu sefer bir film değil de dizi olarak yine gerçek oyuncularla çekileceğini öğrendiğimizde hem geçmiş travmamız hem de Netflix’in uyarlama işler konusundaki güvenilmezliği sebebiyle içimiz pek rahat değildi ve ortaya kötü bir şey çıkacağından emin gibiydik. Daha hala serinin orijinal versiyonunun başındaki kişilerin bir noktada “yaratıcı farklılıklar” sebebiyle Netflix ekibi ile yollarını ayırması içimizdeki şüphenin ana kaynağı olsa da şimdilik gördüklerimiz biraz da olsa umut oluşturuyor.

Kostümler, ortamlar filan gayet iyi duruyor. Katara ve Sokka oyuncu tercihleri açısından pek içime sinmiyor hala ama Aang ve Zuko başarılı. Tabii daha bu karakterler dışında görmeyi beklediğimiz Iroh, Ozai, Appa filan gibi önemli figürler de var. Açıkçası benim uyarlama kısmını bir kenara bırakırsak en çekindiğim şeylerden biri de görsel efektler. Netflix bu dizi için cebinin ne kadar derinlerine inecek bilmiyorum ve daha yakın zamanda fragmanını gördüğümüz The Witcher dizisindeki gibi başarısız CGI’lar ile görürsek dövüşleri, hayvanları filan cidden can sıkar. İlk fragman bir gelsin de iyice fikir sahibi oluruz zaten. 2024 yılında bizlerle buluşacak dizi tahminen on bölüm olacak ve Kitap 1: Su odaklı ilerleyecek.

Karakterlerin görünüşü hoşunuza gitti mi? Uyarlama olarak başarılı bir şey görür müyüz? En sevdiğiniz Avatar: The Last Airbender karakteri hangisi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına geçmişten ders çıkararak yazabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.