Avatar: The Last Airbender için gerçek oyuncularla bir Netflix dizisinin çekileceğini ve projede orijinal animasyon dizisinin yaratıcılarının da danışman olarak bulunacağını bundan birkaç sene önce öğrenmiştik.

2020 yılında kreatif farklılıklar sebebiyle orijinal yaratıcıların projeden ayrılması ise bizleri endişelendirmişti fazlasıyla. Avatar: The Last Airbender dizisinin başındaki isim de o süreçte çok farklı hissetmemiş: “Gözünüzün biraz da olsa korkmaması için aptal olmanız gerekirdi. İş bana ilk teklif edildiğinde ‘İşte bu!’ dememin hemen ardından ‘Aman Tanrım!’ tepkisi geldi. Bunu gerçekten yapmak istiyor muyum? Orijinal işi geliştirmenin bir yolu var mı? Ne zaman milyonlarca hayrana sahip bir iş ile ilgilenecek olsanız bunlar kendinize sormanız gereken sorular.” diyor Avatar: The Last Airbender dizisinin başındaki isim Albert Kim.

Ayrıca kendisi dizinin ilerleyiş şeklinden de biraz bahsetmiş: “Diziyi, animasyon serisinin başladığı şekilde başlatmıyoruz. Bu insanlara dizinin animasyon dizisi olmadığını göstermek için alınmış bilinçli bir karardı. Bölüm bölüm ilerleyen mantıklı bir drama için bazen hikayeleri açmak ve yeni bir şekilde karıştırmak gibi şeyler yaptık. Dolayısıyla bunlara gelecek tepkiler açısından oldukça merak içindeyim.

Avatar: The Last Airbender en sevdiğim animasyon dizilerinde ilk üçe filan girer galiba. Bayılırım yani! Dolayısıyla diziye karşı da temkinli yaklaşıyorum, özellikle garabet sinema filminin bıraktığı travma ve orijinal yaratıcıların da ayrılmış olması sebebiyle. İşin ilginç yanı şu ki hem oyuncu tercihleri(Sen hariç Azula!) hem de dizi için yayınlanan fragman oldukça tatmin edici. İnşallah endişelerimizi haksız çıkaran bir işe karşı karşıya kalırız da en azından orijinal işin yanında tatlı bir deneme olur bu dizi. Avatar: The Last Airbender animasyon işini yaratan insanların neden ayrılığı hala bir soru işareti ama onu da söylemek lazım.

Avatar: The Last Airbender sevdiğiniz bir animasyon dizisi miydi? Netflix için çekilen işten umudunuz var mı? Seride favori karakteriniz kim? Düşüncelerinizi bize kendi yazınızı terk etmeden ulaştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.