Scream 7 filmi son zamanlarda İsrail-Filistin savaşı adına yaptığı paylaşımlar sebebiyle başrolden atılan Melissa Barrera ve Wednesday dizisinin çekimleriyle çakıştığı için filmden ayrılan Jenna Ortega ile gündeme gelmişti. Halihazırda iki başrol oyuncusundan da olan film için bir başka kötü haber de yönetmenden geldi.

Scream 7 filminin yönetmenlik görevinden ayrıldığını açıklayan Christopher Landon şöyle demiş sosyal medya hesabından: “Galiba Scream 7 filminden haftalar önce resmi olarak ayrıldığımı duyurmak için şu an herhangi bir zaman kadar uygun. Bu bazılarını üzecek bazılarını ise sevindirecek. Kabusa dönen rüya bir işti. Ve kalbim dahil olan herkes için kırgın. Herkes için. Ama şimdi ileriye bakma zamanı. Wes Craven’ın mirasının ayrışmış bir dünyadan çıkan bu rahatsız edici çınlamayı aşıp daha da yükseleceğini ummak dışında genel meseleye ekleyebileceğim bir şey yok. Onun ve Kevin Williamson’ın yarattığı şey inanılmaz bir şey ve çok kısa bir süreliğine olsa da onların ışığında bulunabilmekten onur duyuyorum.

Scream 7 için yönetmen duyurusu geldiğinde çok sevinmiştim. Christopher Landon serinin bilindiği korku-komedi türüne muhteşem katkılarda bulunmuş biriydi önceki filmleri Freaky ve Happy Death Day ile. Dolayısıyla bu kayıp filme olan beklentimi fazlasıyla baltaladı diyebilirim. Zaten geriye kalan iki başrolün de son filmle sempatikliklerini yitirdiklerini ve son filmin kendi başına da bence serinin direkt en kötü filmi olduğunu göz önüne alırsak, içimde umut beslememe sebep olabilecek tek şey de denklemden çıktı. Bu noktada Scream 7 yepyeni bir ekibi anlatsa daha iyi olur belki de altıncı filmin direkt devamı gibi olmaktan ziyade. Ayrıca mevcut vizyon tarihi de biraz ötelenirse en azından filmin etrafındaki bu negatif haberlerin etkisi biraz azalır belki. Şahsen Melissa Barrera olayı sebebiyle daha bu seriye bir kuruş kazandırmayı düşünmüyorum, o ayrı mesele.

Scream 7 haberleri sizi ne yönde etkiledi? Yönetmenin filmden ayrılmasına şaşırdınız mı? En sevdiğiniz Scream filmi hangisi? Yorumlarda doğruları paylaşmaktan çekinmeyin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.