Bakın, bu yazıyı totomuzdan başka hiçbir yere dayandırarak yazmıyoruz. Elbette bu toto bütün Marvel Cinematic Universe filmlerini izledi, sandalyeye kurulup Marvel’ın tonlarca kez kadrosunu değiştirdiği çizgi romanları okudu, Marvel evrenine genel olarak bir hakimiyeti var; ancak en nihayetinde Kevin Feige çıkıp da bir şey demiş değil, Russo’lardan bir ipucu yakalamış değiliz, easter egg bulmadık. Sadece uydurarak ve biraz da umarak, Avengers 5’i şu 6 süper kahramanla oynayacaklarını hayal ediyoruz.

Başlamadan önce, bir şeyi netleştirmekte fayda var. Bunların ismi evren içinde konulmasa da, bugüne kadar MCU’da hayranların tabiriyle şöyle adlandırılan dört farklı Avengers ekibi oluştu:

  • Avengers: Captain America, Iron Man, Thor, Black Widow, Hulk, Hawkeye [The Avengers – Avengers: Age of Ultron]
  • New Avengers: Captain America, Black Widow, Falcon, War Machine, Vision, Scarlet Witch [Avengers: Age of Ultron – Captain America: Civil War]
  • Official Avengers: Iron Man, War Machine, Vision [Spider-Man: Homecoming – Avengers: Infinity War]
  • Secret Avengers: Captain America, Black Widow, Falcon, Scarlet Witch [Avengers: Infinity War]

O yüzden şimdi post-Avengers 4 dünyamıza yeni bir Yenilmez ekibi gerekecek. Ve bizce bu ekibin üyeleri şöyle olacaklar:

 

1. CAPTAIN MARVEL

Captain Marvel and the Carol Corps

Bunu tartışmaya gerek bile yok. Marvel çizgi romanlarındaki pek çok karakterin aksine Carol Danvers hemen hemen her inkarnasyonu ve şekliyle Avengers külliyatının önemli bir parçası oldu. Öyle ki, Carol’sız bir Avengers, Avenger olmayan bir Carol düşünmek mümkün değil. Karakter 2010’ların ortasına dek hep yardımcı roldeydi, fakat özellikle Civil War II ve akabinde merkezi bir rol de edindi. Cap, Stark ve Thor’un olası bir vedasında liderliği o devralacaktır.

 

2. ANT-MAN

Ant-Man

Paul Rudd’ın canlandırdığı Scott Lang, her ne kadar Cap’in yanında Civil War’a katılmış olsa da akabinde devletle anlaşma yapıp ailesine dönmeyi tercih ettiği için Secret Avengers‘ın bir parçası olarak devam etmedi. Ant-Man and the Wasp fragmanında kendisini kızıyla süper kahramanlık konuşurken buluyoruz, kızı Cassie de babasının maskeli bir savaşçı olmasından fena keyif alıyormuş gibi gözüküyor. Biliyoruz ki Scott’ın en büyük motivasyonu kızı ve daha az bencil olmak üzere bir gelişim de gösteriyor. Tüm bunlar resmen Avenger olmakla taçlansa fena mı olur?

 

3. WASP

Wasp

Ki demişken… MCU’da göreceğimiz Wasp, çizgi romanları takip edenlerin bildiği Wasp olmayacak. Fakat yine de asıl Wasp’ın orijinal Yenilmez’lerden biri olduğunu anımsatmakta bir beis görmüyoruz. Evangeline Lilly‘nin canlandıracağı Hope Van Dyne karakteri süper kahramanlık galasını bu yaz yaptıktan sonra Infinity War kadrosunda boy gösterecek. Birebir Hank ve Janet olmasa da, yan yana bir Ant-Man ve Wasp’ı Avengers olarak sinemada görmek de bizim zevkimiz olacaktır.

 

4. WHITE WOLF

Bucky Thunderbolts

Bucky’yi canlandıran Sebastian Stan‘in The First Avenger öncesi dokuz filmlik bir sözleşme yapmış olmasını uzun süre “Cap ölecek, kalkanı Bucky devralacak” diye yorumlamıştık. Gelin görün ki Black Panther’da kendisine “White Wolf” dendi, üstelik bu isim Kevin Feige tarafından filmler dışında da zikredildi. O yüzden sanırım Stan ile ilgili olan planlarını değiştirdiklerini düşünmek çok uçuk olmaz. Bucky hâlâ çok sevilen bir karakter, Stan de bu karakteri karizmatik oynuyor. Kalkanı vermeyeceklerse, beyazı giydirirler.

 

5. VALKYRIE

Valkyrie Comic Book CR: Marvel

E tabi! Tessa Thompson‘ın canlandırdığı Valkyrie’nin Thanos’un Asgard mülteci gemisine saldırısı esnasında ölmediği filmle ilgili yetkili ağızlar tarafından doğrulandı. Karakterle ilgili bir şeyler yapılmak istendiği de çok açık; hem Marvel tarafından, hem de seyirciler tarafından. Öte yandan, yeni Thor filmlerinin gelmesini de beklemiyoruz. Öyleyse neden Valkyrie takımdaki Asgard’lı olmasın? Dünyaya getirmek için karışık bir hikaye uydurmalarına da gerek yok, Carol’la karşılaşsın gerisi kendiliğinden hallolur zaten!

 

6. CAPTAIN AMERICA

05 Captain America

Yaa.

Şimdi şöyle, devir teslim şart. MCU’da devir teslim şart, bunu kesinlikle söylememiz lazım. Çizgi romanların en heyecan verici sayılarıdır çünkü üstün asta bayrağı teslim ettiği hikayeleri anlatanlar. Hem eskiyi yad eder, hem de sevdiğiniz kostüme bu yeni yorumu heyecanla beklersiniz. Cap bu devir teslimi pek çok kez yaşadı, en önemli olan ikisi de iki en yakın dostunaydı: Bucky ve Sam. Bucky’yi zaten White Wolf olarak kenara almışlar gibi gözüküyor. Bu da geriye Sam’i bırakıyor. Anthony Mackie‘nin genel karizması ve sevimliliği, Black Panther’in gişe başarısının gösterdikleri, çizgi romanlarda dayanağının olması gibi sebepler de bizce akıl kârı yapıyor bu hareketi.

Peki siz bu altılıya ne diyorsunuz? Sizin Avengers 5 rüya altılınız nedir? Aşağıya yazın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.