Fazlar önemli. Marvel Cinematic Universe’in fazları bugüne kadar bir yandan hayranlar için bölüm ayraçları vazifesi gördü, öbür yandan da hikaye anlatıcıları için odaklanabilecekleri küçük alt öykü çizgileri yarattı. Birinci faz Marvel dünyasının süper kahramanlarla tanışması üzerineydi. İkinci faz, bir taraftan New York Savaşı’nın sonrasını incelerken, bir taraftan da kozmik dünyaya girdi. Üçüncü faz ise topu Ultron’dan aldı, Avengers 4’e koşuyor.

Peki Avengers 4’ten sonra ne olacak? Geçtiğimiz günlerde Kevin Feige bir açıklama yaptı konuyla ilgili, önce gelin onu dinleyelim:

Öncelikle şunu söyleyeyim, şu an üzerinde çalıştığımız tüm filmler bizi 2019 Mayıs’ındaki Başlıksız Avengers filmine kadar götürecek ve tüm odaklandığımız nokta bu. Ve bu daha önce görülmemiş 22 filmlik, sürekli ve paylaşılmış kurgusal hikayemizi tatmin edici bir finale kavuşturmaya çok konsantre olmuş vaziyetteyiz. 

08 Guardians of the Galaxy

Feige böyle deyince internet ilk başta kısa bir ürkme yaşadı “Acaba MCU bitiyor mu?” diye, ama elbette bu çok saçmaydı, çünkü halihazırda 4. fazda göreceğimiz filmlerin bir bölümünü biliyoruz. Bilmediğimiz şeyi de James Gunn gelip izah etti. Öncelikle bu “MCU bitiyor” yorumunun çok saçma olduğunu, Feige’nin bundan söz etmediğini, sadece bir defterin kapanın yenisinin açılacağını söyleyen Gunn, sonrasında da müjdeyi verdi: Yeni hikayeyi Guardians of the Galaxy vol. 3 başlatacak.

Avengers 4’ten hemen sonraki film olduğu için bu beyan da malumun ilanı gibi gözükebilir, ancak hatırlarsanız üçüncü fazın da ilk filmi Ant-Man‘di ve hiçbir şeyi başlattığı falan yoktu; kendi içinde sıkışmış küçük ve tatlı bir hikayeydi sadece. Şimdi ise anladığımız kadarıyla Guardians of the Galaxy vol. 3’ün çok daha önemli bir görevi olacak. Kuvvetle muhtemel, arzu ve easter egg nesneleri olarak Infinity Stone‘ların, baş düşman olarak da Thanos‘un yerini alacak şahıs ve şeyleri Guardians 3’te göreceğiz yani.

Avengers 3 ve 4’ü görmeden tahmin yürütmek çok zor, ama insan da zihnine mukayyet olamıyor. Kozmik taraftan gelip tüm Marvel evrenine bir 10 yıl daha doyurucu bir alt hikaye verebilecek çok fazla şey var çizgi roman sayfalarında. Captain Marvel filminde tanışacağımızı bildiğimiz Skrull‘lar bunun en başlıcası. Adam Warlock ihtimali de hâlâ epey gerçekçi. Siz ne diyorsunuz peki? Sizce ne çıkar Guardians 3’ten MCU’nun 4. fazı için?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.