Marvel Studios, merakla beklenen filmi Avengers: Infinity War‘ın biletlerinin Amerika’da satışa sunulmasıyla birlikte tam anlamıyla şaha kalkmış vaziyette. İlk olarak bugün sarsıntılarla beklenen fragmanı yayına aldılar. Şimdi de filmin resmi afişini tanıttılar. Ve arkadaşlar açık konuşuyoruz, dürüst oluyoruz: Bu gerçekten de süper kahraman filmi tarihinin en iyi afişlerinden biri. İnanmazsanız, buyurun Marvel’ın Twitter hesabından geliyor.

Yani gerçekten, ikonik bir poster bu. Olduğunu anlamak için de gerçekten güzel şeyleri sevmekten başka  hiçbir şey gerekmiyor. Film nasıl çıkar, neresinden ne şekil falso verir, nereden hava kaçırır; neresiyle insan bezdirir bunları söylemek mümkün değil. Ancak afişi takdir edebilmek için bunlara gerek yok. Samimi söylüyorum, afişleri haber yapmayı fena derecede lüzumsuz bulan bir insan olarak bunun üzerine ayrıca, bilhassa konuşmak istedim.

Yenilmezler Sonsuzluk Savası Afis

Bir kere renk skalası muhteşem. Aşağıdan yukarıya doğru birbirine karışarak akan morlar, turuncular ve maviler otomatikman tonu oluşturuyorlar. Bunun üzerine de kompozisyon nakış gibi işlenmiş. Ortada kollarını açmış Iron Man. Üstünde “hepinizi ütücem” dercesine haşmetle duran Thanos. Stark’ın bir alt satırında Rushmore gibi dizilmiş asil dörtlü: Black Panther, Captain America, Thor, Star-Lord. Onları dantel gibi ortalayan Black Widow. Sağ aşağı banda doğru Guardian‘lar. Sol aşağı banda doğru Wakanda ahalisi. Tam yazının üstünde Spider-Man.

Yani başka filmi tek başına taşımış Strange gibi adamların kenardan figüranmışçasına çıktığı bir afiş bu. Her köşesinden ayrı bir detay fışkırıyor. Marvel Cinematic Universe’in on yıllık mazisinin her telden temsili var. Sağ üstten kiraz gibi bakan Wong‘undan, sol altta gerilla pozu vermiş Bucky‘ye kadar; gerçekten sadece Infinity War’ın değil, MCU’ya dair sevdiğimiz her şeyin afişi bu. Alıp duvarına asmayan gelsin geeklik kartını teslim etsin.

Ha bu arada, tek bir falsosu var afişin…

Hawkeye nerede? 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.