Daha geçtiğimiz gün sizlerle World of Warcraft’ın abone rakamlarının ciddi anlamda düştüğü haberini paylaşmıştık; anımsıyorsunuz. O haberde Activision’ın resmi söylemine dayanan bir şekilde WoW’un şu sıralar aktif abone sayısının 5.6 milyon civarında olduğu dile getiriliyordu. Bu da vanilla döneminden beri en düşük seviyesiydi WoW abone sayılarının. Peki Blizzard bunu düzeltmek için ne yaptı? Gamescom’da yeni bir ek paket duyurdu.

1373797324573903905

Ek paketimizin ismi World of Warcraft: Legion. Tahmin edebileceğiniz gibi Burning Legion ile ilgileniyor. Gul’dan Sargeras’ın mezarını açıyor ve Burning Legion’ın Azeroth’u üçüncü istilası resmen start alıyor. Biz de bu noktada devreye giriyoruz. Horde ve Alliance, yine kol kola, yine Legion’ın hışmından Azeroth’u korumak üzere yan yana savaşacaklar.

Peki oyuna gelen yenilikler ne? En başta olanları elbette 110’a çıkan üst level sınırı, kadim ve unutulmuş elf uygarlığına ev sahipliği yapan Broken Isles kıtası, her sınıfın alıp özelleştirebileceği ve geliştirebileceği Artifact silahlar (Paladinler için Ashbringer örneğin), sınıflara özel Order Hall’lar (anladığımız kadarıyla Garrison varyasyonları) ve yeni bir sınıf: Demon Hunter.

world_of_warcraft_legion-8

 

Peki hissiyatımız ne? Yani… Ben çok “meh” şeklinde özetlenebilecek hisler içerisindeyim. Burning Legion işgali yüz yıllardır yaygarası yapılan bir şey olduğu için bir noktada başımıza gelecekti. Ama bu yine de benim memnun olmam gerektiği anlamına gelmiyor. Sırasıyla dünyayı sarsan bir felaket, iç ferahlatan Panda kıtası ve orada yaşanan topyekün savaş; sonrasında da alternatif bir Draenor’dan sonra World of Warcraft: Legion bana biraz ilk akla geleni yapmak gibi geliyor. Bakalım. Muhtemelen Legion beta testine yakında başlayacaktır. Bu sene sonuna doğru çıkması da olası. O zaman göreceğiz hanyayı konyayı!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.