Geçtiğimiz günlerde size Sony’nin şu sıralar çok acil bir veya birkaç hite ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Universal için tayfun; Disney, Fox ve Warner Bros. için ise sağanak şeklinde geçen 2015’te, Sony en büyük hiti 100 küsur milyon dolarlık Paul Blart: Mall Cop 2’ydi. O zaman da demiştik, Sony’nin acilen eline güçlü bir marka koyması gerekiyordu. Onlar ne yaptılar peki? Elbette bitpazarına daldılar!
jumanji1

Sony artık bir “franchise” dediğimiz, bizim hanedan diye çevirdiğimiz evladiyelik seri ihtiyacını çok net hissediyor. Yalnız keşke, o hislerini buraya yönlendirmeselermiş. Bugün resmen Jumanji’nin, 20 sene sonra tekrar çekileceğini açıkladılar. Aynen öyle, o Jumanji. Robin Williams’ın başrolünde oynadığı, hepimizin çocukken döndüre döndüre izlediği o Jumanji.

Film hakkında çok fazla detay açıklanmadı, yalnız bir çıkış tarihi var. Jumanji’nin yeniden yapımı, çok tarih yokmuşçasına geek sinemanın resmen şahlanacağı 2016’ya sıkıştırıldı. Tam olarak 25 Aralık 2016 gününde, yani Noel’de çıkacak olan Jumanji’nin bu tarihi Sony’nin işe baya emek vereceğini gösteriyor. Zira Noel dönemi Amerika’da sinemaya en çok gidilen dönemlerden bir tanesi ve o tarihlere genelde alakasız filmler konmaz.

Peki niye yeniden yapılıyor? İşte ona bir cevabım yok. Robin Williams’ın olmadığı bir dünyada yeniden Jumanji çekilmesini pek fazla istemiyorum ben açıkçası. Belki çocukların büyümüş hâlleri çekilebilir; özellikle çocuklardan birinin Kirsten Dunst olduğu düşünülürse, belki bu yol anlamlı gelebilir. Ben yine de pek gönüllü değilim bu projeye. Tek avuntum, senaryo konusunda gelen en son malumatın görevde Stranger than Fiction yazarı Zack Helm’in olduğu yönünde olması. Helm zeki bir yazar, güzel bir şekle sokarsa o sokar!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.