Amerikan Late Night dünyasına ayılan ve aynı anda da bayılan bir insan olarak, ilginçtir, Conan‘ın hiçbir zaman favorim olmadığını söylemem lazım. Ben her zaman azılı bir Craig Ferguson‘cıydım ve Ferguson ile Conan uzun süre aynı zaman diliminde yayına giriyorlardı. O yüzden Conan rakip gibiydi benim için. Sonra Conan’a terfi geldi. Tonight Show‘u Jay Leno’dan devraldı. Sonra Leno geri devraldı. Olaylar çıktı. Herkes biraz gerildi.

En nihayetinde Conan bir süre televizyondan uzak kaldıktan sonra TBS’te Conan programını yapmaya başladı ve o program da o gün bugündür çiçek gibi devam ediyor. Bugün kendisini konu etmemizin en önemli sebebi ise yeni yapılan bir anlaşma. TBS ile Conan’ın yapım şirketi Team Coco yeni bir partnerlik anlaşmasına imza attılar. Bunun bir parçası olarak Team Coco’ya bir Marka Müdürü atandı ve genel itibariyle Conan markası altında üretilen şeylerin şekli şemali değişecek. Anlatalım.

Her şeyden önce ana programın süresi otuz dakikaya düşecek. Bu pek çok segmentin kısaltılması, atılması demek. Fakat zaten amaç bu. Conan programı otuz dakikaya sabitleyerek, röportajlar hariç diğer segmentlerin ağırlıklı kısmını internete alacak. Clueless Gamer ya da Conan Without Borders gibi sevilen seriler ana programdan ipin ucunu salacak, kuyuya internette inecekler. Aynı zihniyet dahilinde farklı üreticiler de Conan markası için içerik üretecek, ve markayı üç yüz altmış yerinden çekip genişletecekler.

Öte yandan Conan’ın bizzatihi kendisi de bu yarım saatlik vakit rahatlamasından faydalanıp canlı komedi turnelerine çıkmaya başlayacak. Bu turnelere elbette eşi dostu da getirecek, komedyen arkadaşlarını da alacak. Bunlar da çok büyük ihtimalle internette yayınlanacaklardır. Yani anlayacağınız, Conan çağa ayak uydurmak adına bir takım hareketlenmelere geçiyor. Ben de açıkçası halihazırda başarılı olan insanların “Olsun lan, geride kalmamak lazım” diye risk almalarını içeren haberlerini seviyorum. Siz de seviyorsunuzdur diye bir tane getirdim. Kendinize iyi bakın. Bir de yorum falan yazın. İyi mi keyifler?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.