30 Rock sever misiniz? 30 Rock’ı izlerken “Lan ne güzel yazılmış vallahi be” diye geçirdiniz mi içinizden? Peki The Office sever misiniz? Oradaki güzel resepsiyoncu Erin’i sempatik bulmuş muydunuz? Atıyorum, Jon Hamm ile ilgili fikirleriniz nedir? Netflix’te dizi izlemekten hoşlanır mısınız? Komedi hayranı mısınızdır? Gülmeyi biliyor musunuz? Geçtiğimiz 365 gün içerisinde en az yedi saniye kadar kahkaha atmış mısınızdır?

O zaman Unbreakable Kimmy Schmidt’i yine de sevmeyebilirsiniz. Ben 30 Rock’a bayılan, Ellie Kemper’ın büyülü olduğunu düşünen, Jon Hamm’i düğün videosunda bulsa izleyecek bir adam olarak Kimmy Schmidt’e dört farklı enstantanede şans verip yine de diziyi bir tebessüm dahi etmeden beynimde kapattım. Herkes benim kadar kabız yaklaşmadı tabii ki diziye, Tina Feyin elinden çıkan komedi bir fenomen oldu, seven çok sevdi, hatta ödüllere boğuldu. Dolayısıyla da dördüncü sezonu için hazırlık yapıyor şu an.

Bu dördüncü sezonun ilk kısmı, altı bölümlük bir bütün olarak 30 Mayıs günü yayınlanmaya başlayacak. Ardından sene bitmeden kalan altı bölümü de izleyeceğiz ve böylelikle, Deadline’ın haberine göre, Unbreakable Kimmy Schmidt dizi olarak bitmiş olacak. Tina Fey, Netflix ve dizinin prodüksiyonunu üstlenen Universal TV dizi finalinin ardından bir de film çekmeyi planlıyorlar. Bu film hikayeyi sonlandıracak ve kuvvetle muhtemel yine Netflix’te yayınlanacak. Bu da bu arada pırlanta gibi çözüm ha, zaten diziyi yayınlayan Netflix, filmini de koy gitsin; özünde yaptığın şey dört tane dizi bölümü çekmek gibi bir şey zaten…

Beri yandan, işte ben yine seveceğimi zannetmiyorum. Yine bir şans vereceğim, fakat bu dizinin prensibi çok sağlam olmakla birlikte esprileri çok zayıf gibi hissediyorum. Her karakter akla ilk gelen şakaları söylemekten artık karikatür hâlini alıyorlar bir noktadan sonra. Sevimlilikleri gerçekten esprilerin bayatlığı ve basmakalıplığı arasında eziliyor. Kimmy Schmidt karakteri de şahane, arka plan hikayesi de harika; ama işte bunlar çok para etmiyor bir komedi dizisi komik olmayınca. Bilmiyorum, eminim azınlıktayımdır. Kim coşuyor burada Schmidt’e?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.