Üstelik sırf Clark Gregg de değil! Marvel Studios resmi internet sayfasından merakla beklenen filmi Captain Marvel‘ın çekimlerine fiilen başlandığının müjdesini verdi. 90’larda geçeceğini ve Carol Danvers‘ı konu alacağını bildiğimiz filmin Kaliforniya ve Louisiana eyaletlerinde çekileceğini söyleyen Marvel, bir de ufak kadro bilgisi geçti sona. Brie Larson ve Samuel L. Jackson ikilisinin yanı sıra listelenen kadroda Clark Gregg de vardı!

Üstelik bu kadar değil. Jude Law, Ben Mendelsohn, Lashana Lynch, Gemma Chan, Algenis Perez Soto, Rune Temte ve McKenna Grace olarak duyurulan kadronun iki tane daha sürprizi var. Resmi açıklamaya göre filmde daha önceden MCU bünyesinde Korath olarak gördüğümüz Dijimon Hounsou ve Ronan rolünde seyrettiğimiz Lee Pace de olacak! Yani anlayacağınız maşallahlık bir kadro var elimizde, gelin tek tek irdeleyelim.

Ronan the Accuser

Öncelikle fasulyeleri ayıklayalım: Bu kadrodan rolünü bildiğimiz Hounsou, Pace, Gregg, Jackson ve Larson haricinde iki kişi var. Jude Law çizgi roman evreninin ilk Captain Marvel‘ı  Mar-Vell rolünde karşımıza çıkacak. Gemma Chan’ı da Minn-Erva olarak izleyeceğiz. Bu ikili haricindekiler muallakta. Filmin kadrosunun en genç üyesi McKenna Grace, 11 yaşında sarışın bir kız. Bu tanım Captain Marvel filminin kuvvetle muhtemel ciddi manada baz alacağı Kelly Sue DeConnick dönemindeki Kit karakterine uyuyor. Onu oynaması kuvvetle muhtemeldir. Öte yandan Lashana Lynch‘in tanımı da yine bir dönem Captain Marvel‘lık yapmış olan Monica Rambeau‘ya çok müsait. Onu da fava atıp bekleyebilirsiniz. Ben Mendelsohn mazisi itibariyle büyük ihtimalle filmin ana kötüsünü canlandıracak. Temte ve Soto ise artık ne nasipse onu oynayacaklar.

Fakat şüphesiz en heyecan verici kısım üç eski Marvel karakterini tekrar görmek olacak. Captain Marvel’ın kozmik bağlantıları sebebiyle Ronan ve onun sağ kolu Korath‘ın filmde gözükmesi tesadüfi değil. Ronan the Accuser çizgi romanlarda çok girift, kaliteli bir karakterdi. Guardians onun hakkını verememişti işin doğrusu. Şimdi Marvel’ın vaziyeti düzeltmek için ikinci bir şansı var. Gelin görün ki bizim nefesimiz asıl Coulson’u tekrar MCU’da görme ihtimaline kesiliyor.

Çünkü Agents of SHIELD, çeper MCU işleri içerisinde ana evrene en fazla bağlanan eser olmasına rağmen yine de yıllardır üvey evlat muamelesi görüyordu, bununda en insana koyan kısmı evrenin bugüne gelmesinde bu kadar emeği bulunan Coulson‘ın buruşturulmuş kağıt gibi kenara atılmasıydı. Film 90’larda geçecekse, işin içerisinde Nick Fury olacaksa elbette Coulson’ın da olması gerekirdi. Hem içinizde Coulson’ın havalılığına dair zerre bir şüphe varsa, Marvel vakti zamanında şu kısa filmi yaptı, ona bakın:

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.