Comic-Con yaklaştıkça, portre giderek netleşiyor. Geçtiğimiz günlerde Warner Bros’ın bir açıklama yapıp DC filmlerinden fuara resmi olarak getireceğini doğruladığı tek filmin Batman v. Superman olduğunu görünce düşündüm bunu. Suicide Squad ya gelmeyecekti, ya da gelecekse de Warner’ın söz ettiği “bir iki sürprizden” biri olarak ufak bir selam verip geri gidecekti. Marvel’ın sinema departmanı zaten yoktu, o hâlde geriye sadece üç film kalıyordu tüm Comic-Con’a hükmetmek için: Star WarsWarcraft ve Batman v. Superman. Bu üç filmden ikisinin bilahare kendi etkinlikleri de olduğundan (Star Wars Celebration ve BlizzCon) muhtemelen tüm gücüyle saldıracak olan da sonuncusuydu.

Tahminlerim beni yanıltmadı, Warner Comic-Con öncesinde ilk topları atmaya başladı. Bu ay Entertainment Weekly’nin yeni sayısına kapak olarak başladılar işe. Yeni bilgilerle beraber, yeni görseller de paylaşıldı. Genel itibariyle bir şeyi söylemek gerek; bunlar muhtemelen büyük bir dalganın ilk adımları olacaklar; her anlamda. Hem Entertainment Weekly başka resimler yayınlayacaktır, hem de Warner Bros. farklı yayınlara farklı şeyler servis edecektir. O yüzden, bunları yetersiz bulursanız, daha fazlasının kapıda olduğunu da aklınızda bulundurun.

 

Batman v Superman Entertainment Weekly Resimleri 1

Ama şimdilik, resimlere geçelim. İlk resim, gayet olağan bir sahneyi koymuş. Neticede bu filmin adı Batman v. Superman, ve fragmandan da biliyoruz ki The Dark Knight Returns‘ün o efsane final savaşını filmin içine yedirecek. Bu kare de oradan. Yalnız arkasında ilginç bir detay da var. Söylendiğine göre Bruce Wayne bu filmde baya gözü başı dağıtmış olacak. Genel olarak bir canı sıkkın, hayattan kopmuş, Wayne Manor’ı bile salmış, koskoca malikane yosun tutmuş. Gerçekten, ot falan bürümüş diyorlar. Resmi açıklama bu.

 

Batman v Superman Entertainment Weekly Resimleri 3

Filmin kilit olay örgüsü, geçen filmde dünyaya kendini açık eden Superman’in bir Tanrı gibi görülmesinden kopacak. Buradaki resmi basın açıklaması şöyle: “Tanrısal güçlere sahip bir süper kahramanın kontrol edilmediğinde yapabileceklerinden korkan Gotham şehrinin kudretli suç savaşçısı, Metropolis’in saygıdeğer modern kurtarıcısına karşı geliyor ve dünya bu sırada gerçekten nasıl bir süper kahramana ihtiyacı olduğu sorusuyla mücadele ediyor.”

 

Batman v Superman Entertainment Weekly Resimleri 4

Batman ve Superman birbirini gırtlaklarken ortaya yeni bir tehdit çıkacak ve bu tehdit “dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyecek” deniyor. Anlayabildiğimiz kadarıyla Batman’i düştüğü depresyondan çıkarıp moduna sokacak olan şey de bu olay zinciri olacak. Bu versiyonda Bruce Wayne “diğer inkarnasyonlarda gördüğümüz öfke ve sinire daha yenik düşmüş, dünyaya daha acı ve şüpheci bakan” bir halet-i ruhhiyede olacakmış Superman ile olan münakaşası onu uyandırana dek.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.