Batman v. Superman: Dawn of Justice ile ilgili bilmediğimiz şeylerin sayısı, tahmin ettiklerimiz ve fragmanlarda gözümüze sokulanları net bir şekilde aşıyor olsaydı, şu an cümleten daha ferah bir konumda olabilirdik büyük ihtimalle. Olmadı. Snyder ve Warner Bros., filmi daha agresif bir şekilde tanıtmayı seçti; bir de ekseriyetle sızıntıların ve dedikoduların önünü alamadı. Biz de tüm senaryoyu, iniş ve çıkışlarıyla görebilir hâle geldik.

Yalnız hâlâ büyük bir kör noktamız var. Filmde Frank, Gone Girl ve Black Sea gibi filmlerden tanıyor olabileceğiniz Scoot McNairy rol alıyor. Sorun şu, McNairy’nin kimi oynadığı hâlen açıklanmamış vaziyette. Fakat –yine yukarıda söz ettiğim önünü alamamanın ışığında- yepisyeni bir sızıntımız var ki, bunu dile getirenler kendilerinden pek çok emin. Hazır mısınız? Eğer filmle ilgili daha fazla şey bilmek istemiyorsanız, buradan sonrasını okumayın. Ama gelen malumat şu: Scoot McNairy’nin oynadığı kişi… Alakasız bir adam.

Scoot McNairy 2

Evet. Aylarca süren bekleyişin ardından böyle bir dedikoduya çarpmış olmak acayip elbette. Latino Review’un duyumuna göre, McNairy çizgi romanlardan belirlenmiş bir karakter değil. Jimmy Olsen olduğu iddia ediliyordu ama, yok. Kendisi sadece Man of Steel’ın sonundaki Metropolis yıkımından dolayı sakat kalmış, bu yüzden de Superman’in yargılandığı Senato duruşmalarına iştirak eden, Lex Luthor’un dikkatini çeken ve Luthor tarafından kışkırtılıp kullanılan bir karakter. Öyle bir gariban yani.

Dürüst olmak gerekirse, bence bu sızıntıyı alan kişinin bir kaynaklarını kontrol ettirmesi gerekiyor. Eyvallah, fragmanlarda ince detaylara bakılınca McNairy’ye benzeyen, tekerlekli sandalyede olan bir tip var. Ama bence şu dakikaya kadar karakter ismi açıklamamış olmaları, eğer bunun sonunda McNairy isimli bir karakteri oynamıyorsa dünyalar saçması olur. Niye gizlendi yani, ne kadar gereksiz? Bizce bu duyumu çok şüpheyle kaydedin yani veri bankasına. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.