Şimdi evveliyatla var olan şeyi iyice bir izah etmek gerek. Nedir o? DC Comics için bir süredir garip sesler yükseliyor kulislerden. Bu sesleri yükselten birincil şey, pek çok amiral gemisi DC Comics serisinin, firmanın kutsal rakamı olan 52. Sayılarına yaklaşıyor olmasıydı. Bu yetmezmiş gibi, ufak ufak dedikodular gelmeye başladı o 52. Sayılarda olacaklarla ilgili. Bunun üzerine en son DC bombayı patlatıp, sağa sola Rebirth görselleri basmaya başlayınca, muhabbetin gazı Fizan’a doğru uçmaya başladı.

Peki nedir bu olay? Bleeding Cool’un kaynaklarına göre, en sonunda ne olup bittiğinde dair bir fikir oluşmuş vaziyette. DC Comics, Haziran ayında yeni bir numaralandırmaya gidecek. Yani devam eden seriler dahi birinci sayılarından başlayacaklar. Peki bu sadece bir numaralandırma mı, yoksa reboot da yaşanacak mı? İşte Bleeding Cool’un duyumlarına bakacak olursak, buna henüz DC kendisi de tam olarak karar vermiş değil.

rebirth

Şöyle. DC Comics, an itibariyle bir şirket politikası olarak reboot yapmıyor. Yalnız, yaratıcılarından gelen fikirlere de açık. Yani tamamen uyduruyorum, Greg Pak gelip de, “ben Superman’i yeniden yaratmak istiyorum, bence artık o uzaylı olmasın, yerin altından gelen bir ırka mensup olsun” derse, ve DC bunu beğenrise, cebe atacaklar. Sonra bir güzel yeniden hayal etme fikri de Scott Snyder’dan çıkarsa, onu da cebe atacaklar. Eğer böyle böyle, yeterince farklı yorumlar birikirse, o zaman buna bir relanuch demeyecekler ve tam randımanlı bir reboot’a gidecekler.

Böylelikle de çiviler iyice çıkmış olacak. Son beş altı sene içerisinde çizgi roman sektörü kendi kendine elde etmediği popülaritesine yetişebilmek adına DC ve Marvel arasında toplam dört yeniden hayal etme / reboot / relaunch / yeniden yapılanma gördü. Bu beşincisi olacak. Artık zırt pırt başa dönmek yerine başka bir çözüm bulun şuna yahu. Yani çünkü gerçekten, bir insan ömrünün hak etmediği kadar 1. Sayı okudum şu genç yaşımda, yeter…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.