Pacific Rim filmi, hikayesi olmayan; hikaye derdine de sahip olmayan, ekmeğini görsel efektleri ve “vay anasını!” anlarından toplayan bir filmdi. Eleştirel anlamda orta şeker bir iş yaptı, gişede de öyle ahım şahım coşturmadı. Ama kemik kitle denen bir şey vardır ya, ondan topladı işte kendine. Guillermo del Toro’nun yazıp yönettiği film, 200 milyon dolarlık bütçesine, 400 milyon dolarlık iş yaptı belki. Ama 400 milyon dolarlık hasılatı oluşturan herkes, filmden “çabuk ikincisi çıksın” hissiyatıyla ayrıldı.

O ikincisi de baya sürüncemede kaldı o temiz yürekli insanları üzmek adına. Önce “olacak” dedi yapımcı Legendary. Sonra “olacak, ama geç olacak” dendi. En son stüdyonun Del Toro’ya “Senin Hellboy 3 çekmene izin veririz, ama önce Pacific 2 çekeceksin” dediğini duyduk, öyle sandık. Sonra da serinin iptal olduğuna dair haberler geldi. Masa başında baya bir kavga verdi yani Pacific Rim. En sonunda da o kavgayı yenmişe benziyor, zira geçtiğimiz haftalardaki “kesin geliyor” laflarının ardından, geçtiğimiz gün başrolü de belli oldu.

HOLLYWOOD, CA - DECEMBER 14:  Actor John Boyega arrives for the Premiere Of Walt Disney Pictures And Lucasfilm's "Star Wars: The Force Awakens"  held on December 14, 2015 in Hollywood, California.  (Photo by Albert L. Ortega/Getty Images)

Filmi Steven S. DeKnight yönetecek. İsmi tanıdık geliyorsa, bravo, siz muhtemelen bir Daredevil izleyicisisiniz. DeKnight Daredevil’ın çok övülen ilk sezonunda dizinin patronuydu. Bu kendisinin ilk uzun metraj deneyimi olacak. Del Toro hem ona yardımcı olacak, hem de prodüktörlüğü üstlenecek. Peki başrol? Onu da John Boyega kapmış. Bizim asi Stormtrooper Finn yani! Boyega, ilk filmdeki Idris Elba karakterinin oğlu olacak.

Pacific Rim 1’de sırasıyla Mako ve Raleigh karakterlerini canlandıran Rinko Kikuchi ve Charlie Hunnam’ın ikinci filmdeki durumlarıyla ilgili bir beyan yok. Son olarak Hunnam cephesinden duyduğumuz şey, İngiliz aktörün bir Sons of Anarchy ön dizisi için projeyi terk ettiği yönündeydi. Sonra bununla ilgili ne bir yalanlama, ne de bir doğrulama geçildi. Fakat bu basın bülteninde John Boyega’dan “başrol” olarak söz edilmiş olması biras bu iddiaları doğrular nitelikte. Kikuchi ise en son 2015 Mart’ında “olursa ben de içinde olurum inşallah” demişti, ondan beridir de bir şey duymadık. Şimdilik kadromuz bu. DeKnight dümende, Boyega başrolde. Nasıl geliyor kulağınıza?

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.