Marvel’ın dikine büyüyor olmasıyla ilgili kaygılarımızı Civil War incelemesinde dile getirmiştik, hatırlıyorsunuz değil mi? Az çok söylediğimiz şey, karakterlerin fazlalaşıp birbirlerinin filmlerine dalıyor olmasının, odak noktasını genişlettiğini, bu sebeple de First Avenger, Iron Man, Winter Soldier gibi dar odaklı olduğu için çalışan filmlerin azalacağından korktuğumuz yönündeydi. Belli ki, bizim hesaplayamadığımız bir kötü yanı daha var bunun. Milletin torba olup büzülemeyen ağzı.

Marvel dikine büyüdükçe, daha fazla aktör giriyor işin içine. Ve sanırım bu yüzden hakikaten bizim gibi bundan ekmek yiyen sitelerin önüne daha fazla ağızdan kaçan laf düşüyor. Anthony Mackie’nin anlamsızca yanlış çıkan “Mark Ruffalo da iyi oynadı ha Civil War’da” lafıyla başlayan yolculuğumuz, Sebastian Stan’ın bir Nerdist film gösteriminde “Marvel’la toplandık, Bucky ileride Cap olacak dediler” demesiyle gaza bastı, son durağında da buradayız. Stan yine kendini tutamadı. Winter Soldier’ın kaderiyle ilgili kilit bir detay paylaştı. Şunları dedi Romanya asıllı Amerikalı aktör kendisine Cap ve Avengers dışı hangi filmde oynamayı istediği sorulunca:

Winter Soldier

Bilmiyorum abi. Yani, ortada çok belli bariz bir cevap var, ama ben onu şimdi belki demeyeceğim. Filmin sonunda neredeydi? İşte olması gereken film o, bence. Yani bence doğal olan… ama bilmiyorum. Hiçbir şey bilmiyorum.

Bilmemiş hâli buysa, oh. Bu Stan’ın Nerdist’te ağzından kaçırdığı şeyden daha fena, zira orada sonuçta beş yıl önce yapılmış bir toplantıda söyleneni anlatıyordu. Beş yıl önce Marvel’ın niyetinin Bucky’yi Cap yapmak olduğu, Stan ile yaptıkları 9 filmlik kontrattan belliydi zaten. Ama bu daha kör göze parmak olmuş.

Anımsamayanlar, ya da bilmeyenler için, filmin sonunda Bucky, “abi bana yine yük vagonu, eve dönüş falan derlerse ben mesuliyetimi yitiriyorum, şuna bir çare bulana kadar buzluğa kaldırın beni gözünü sevem” diyor ve müsaadesini alıp derin dondurucuya yatıyordu. Derin dondurucunun –şaka ediyoruz, kriyojenik oda elbette– sahibi da T’Challa, yani Black Panther’dı. O yüzden biz de zaten Winter Soldier’ın o filmde gözükmesini bekliyorduk. Ama bir yandan, yani hakikaten Mackie o lafı dedi ve Ruffalo da filmde yoktu. O yüzden, belki de Marvel kasten oyuncularına yanlış bilgi veriyordur, zarf atmak adına? Artık hiçbir şeye güvenimiz kalmadı, yaktın bizi gafınla Mackie…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.