Az sonra size diyeceğim şeyi, Amerika’nın filmlerle ilgili çıkış öncesi veri toplama konusunda en iyi şirketinden öğrenmemiş olsam, gerçekten bilgi diye satmam. Gerçek muamelesi yapmam. Yapamazsınız yani. Kağıt üzerinde bildiğimiz hiçbir şey böyle bir şeyin gerçek olma ihtimalini düşündürtmüyor. Hazır mısınız? Sandalyenize tutunuyor musunuz? Beauty and the Beast’in ön bilet satışları Civil War’dan yüksek. 

Bu arada, Bill Condon’ın yönettiği ve başrollerinde Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Ian McKellen, Emma Thompson, Ewan McGregor gibi müthiş insanların olduğu filmin ön bilet satışları Finding Dory’yi de aşıyor. Peki bu ön bilet satışları nasıl bir açılış gişesi yaratacak? Neticede Civil War 180 milyon dolar ile girmişti memleketine, Dory de 135 milyon getirmişti. Anladığımız kadarıyla şimdilik beklenti ikisinin ortasında bir yerde durması yönünde.

Beauty Beast

Gelen tahminler ilk üç günlük gişe olarak Beast’in 110 milyon dolar ile 150 milyon dolar arasında bir yerde durması bekleniyor. Bunun sonucu olarak film gelmiş geçmiş en yüksek gişe hasılatı ile açılan müzikal olacak, orası kesin gibi. Zira önceki rekor 42 milyon dolar gibi şimdi çok komik gelen bir rakamla High School Musical’a ait. Film beklentileri aşarsa, gelmiş geçmiş en yüksek Mart açılışına da sahip olabilir. O konuda tahtta Dawn of Justice oturuyor. Onu geçmesi için Beauty and the Beast’in 166 milyon kapması lazım.

Peki nereden geliyor bu değirmenin suyu? Yani daha doğrusu Beauty and the Beast nereden geldi de bir anda böyle gişelere koşu yapar oldu? Elbette star gücü önemli bir faktör burada. Filmin imdb sayfasını açtıktan sonra tanımadığınız birine denk gelmek için bir metre aşağıya kaydırmanız gerekiyor. Ama onun da ötesinde, sanıyorum Beauty and the Beast’in Disney’nin 90’lardaki rönesansından kalan şanı taşıyor şu an filmi. Vakti zamanında Oscar’a aday olmuş bir filmden söz ediyoruz. E yeni versiyonuyla ilgili ilk gelen eleştiriler de olumlu olunca… Güzel bir aile filmi olur diye düşünüldü muhtemelen. Siz ne düşünüyorsunuz? Biz inceden heyecana başladık filme!

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.