Harvey Weinstein’in çok uzun yıllardır sahip olduğu kuvvet pozisyonunu kadınlara taciz ve tecavüz etmek için kullandığını öğrendiğimizden beridir Hollywood’da olaylar fena hâlde karışık vaziyette. Hemen hemen herkes Weinstein’a karşı haklı cepheler aldı ve Weinstein’in inşa ettiği şirket alevlere karıştı. Bu yıkıntının içerisinde akıbeti merak konusu olan en önemli kişi ise Quentin Tarantino‘ydu.

Usta Amerikalı yönetmen bugüne kadar yazıp yönettiği tüm filmleri The Weinstein Company etiketiyle piyasaya sürmüştü. Weinstein ve Tarantino arasında güçlü bir ilişki vardı ve Weinstein sık sık basın turnelerinde Tarantino’dan dostane bir tavırla söz ediyordu; aynı Tarantino’nun ondan dostça bahsettiği gibi. Fakat bütün bu skandalların ardından ikilinin beraber çalışmaya devam edemeyeceği açıktı.

quentin_tarantino_reference

E bir yandan da malumunuz, Tarantino dokuzuncu filminin hazırlıklarını yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda detaylarını sizlerle şu şekilde paylaştığımız filmin senaryo aşaması neredeyse tamamlandı, 2018 ortasında prodüksiyon başlayacak ve 2019’da da vizyon planlanıyor. Bütün bunların olması için önce filmin sağlam bir stüdyo ortağı bulması gerekiyor. Bu noktada da Deadline’ın haberine göre  üstat filmi görücüye çıkarmış. Senaryonun Hollywood’da bu tip küresel bir dağıtımı kaldırabilecek tüm stüdyolara gittiği söyleniyor. Biri hariç: Disney.

Disney’nin yarışta olmamasının sebebi Tarantino’nun namını inşa eden 17+ filmleri çekmiyor olmaları, ama onların haricinde Quentin Tarantino markasından pay istemeyecek bir Allah’ın kulu dahi yok tabii ki. Üstelik yine Deadline’ın kaynaklarına göre senaryonun gişe potansiyeli epey yüksek. Deadline okuyanlardan “Pulp Fiction’a benziyor” yorumları aldığını da yazısına eklemiş. Muhtemelen bundan sonrası Tarantino’nun menajerinin şüphesiz coşacak açık arttırmayı ne kadar iyi yöneteceğine bağlı. Usta yönetmenin kendi çizdiği sınırlara göre son iki filmi kaldı. Tren kalkmadan bir vagonda yer ayırtmış olmak bile her stüdyonun hayalidir muhtemelen…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.