Manson ailesini ve Sharon Tate cinayetini bilir misiniz? 1969 senesinde gerçekleşmiş ve vuku buluş biçimi yüzünden bütün Amerika’yı –ve duyan dünyayı­- şoke etmiş bir katliamdı bu. Beatles şarkılarından dünyanın sonunun bir ırk savaşıyla geleceğine dair mesajlar çıkarttığını iddia eden ve bu iddialarıyla kendisine müritler toplayıp bir tarikat kuran Charles Manson, kaçınılmaz gördüğü ırk savaşını başlatmak için bir Ağustos gecesi Los Angeles’ta bir evi basmış, evin içerisindeki 5 kişiyi öldürmüştü. Öldürdüğü kişilerden biri de ünlü film yönetmeni Roman Polanski’nin sekiz aylık hamile karısı Sharon Tate’ti. Tate 16 kere bıçaklanmıştı. Evin kapısına onun kanıyla Domuz yazılmıştı.

Charles Manson bugün hâlâ müebbet cezasını hapishanede çekmeye ve katıksız manyak bir orospu çocuğu olmaya devam ediyor. Yaptıkları da bu yüzden hâlâ insanların ilgisini çekmekte. Bugüne kadar Manson cinayetleri ve ailesi üzerine çok iş yazıldı ve çizildi elbette, ama dürüst olmak gerekirse, hiçbiri aradan sıyrılıp mühür bir anlatım olmayı beceremedi. Şimdi çok güçlü kuvvetli bir aday var elimizde. Zira anlaşılan o ki, Quentin Tarantino bu işe el atıyor.

Sharon Tate

Aynen öyle. “10 film çekip bırakacağım” diyen Tarantino anladığımız kadarıyla dokuzuncu filminin konusunda karar kılmış. Deadline’ın yaptığı habere göre Amerikalı yönetmen senaryonun bir müsveddesini hazırlamış ve hatta ilk oyuncu tekliflerini de yapmış. Üstadın aklında Sharon Tate rolü için Margot Robbie var. Olayı araştıran dedektif rolü için The Hollywood Reporter Brad Pitt’in düşünüldüğünü de eklemiş. Geçtiğimiz günlerde Tarantino ile bir öğlen yemeği yerken görüntülenen Jennifer Lawrence da denilenlere göre düşünülen isimler arasında. Bir de Samuel L. Jackson deniliyor, ama yani o “patates kızartmasının yanında ketçap gelecek” demek gibi bir şey, evet zaten…

Genel olarak şu an hiçbir detay kesin değil. Her ne kadar tekliflerin yapıldığına dair kaynaklar sağlam olsa ve şu dünyada Quentin Tarantino’ya hayır diyecek aktör bulmak imkansızsa da takvimler uyuşmayabilir, fikirler değişebilir, ebilir oğlu ebilir. Yalnız Tate’le ilgili bir film geleceği kesin gibi duruyor ve kulağa da epey iyi geliyor. Geçen sene American Crime Story, yine Amerikan gündeminin nefesini kesmiş bir cinayeti sağlam ele aldığında nasıl kaliteli bir kültür analizi çıkartabileceğini cümle aleme göstermişti. Tarantino da, eminiz, gerçek bir hikayeden esinlenerek yapacağı ilk filminde böylesi bir kıymete gözünün çapağıyla erişecektir.

Ancak merak ediyoruz, Polanski ne düşünmüştür acaba bu haberi görünce?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.