Bir türlü sinematik evrende dikiş tutturamayan Fantastic Four, artık herkesin umudunu yitirdiği bir cephe haline dönüştü biliyorsunuz ki. Jessica Alba’lı eski filmler de, Michael B. Jordan’lı yeni film de ne yazık ki bizde tadı kalan Fantastic Four lezzetini hiçbir zaman veremedi geek damaklarımıza. E tabii haliyle de insanlar artık oradan gelebilecek her türlü gelişmeye olumsuz bakar oldu. Haklılar, hem de sonuna kadar.

Çizgi romanları ve bir nesli yetiştiren çizgi filmleri ile Fantastic Four, hak ettiği yere gelemese de şu haberimizle belki minik bir umut filizlendirebilir diye umduk. Her ne kadar oyuncu kalitesi, çıkacak filmin sonucunu pek etkilemese de (bakınız Michael B. Jordan’lı son FF filmi) bizim için düşünmesi birkaç saniyeliğine hoş bir fikir bu, umarız siz de hoşlanırsınız.

The Office izleyenler bilirler, Jim Halpert rolünde yer alan John Krasinski oldukça iyi bir oyuncu. Becerikli, yetenekli. Üstelik bir zamanların Captain Marvel’ı olarak hayranlar tarafından casting edilen Emily Blunt’ın da biricik eşi. Son zamanlarda, yeni gelecek korku filmleri nedeniyle de kendilerinden bir hayli bahsettirir oldu çift, belki rastlamışsınızdır.

A Quiet Place isimli yeni filmleri için röportaj veren Krasinski’ye, Screenrant Fantastic Four için olası hayran casting seçimlerini sormuş. “Siz oldukça iyi bir çiftsiniz, filmlerinizde dinamiğiniz oldukça güzel” diye başlayıp “Mr. Fantastic ve Susan Storm gibi süper kahraman rollerine ne dersiniz?” gibisinden lafı bitiren Screenrant, bu konuda hiç de olumsuz bir dönüt almamış doğrusu:

mr_fantastic

“Ah evet, şu Fantastik Dörtlü. Çok isterdim! Hala bu süper kahraman olaylarına çok tavım. Çocukken o kadar çok çizgi roman okumazdım, bazılarına bakardım ama o kadar çok değildi. Ama söylemeliyim ki gerçekten büyük bir ‘süper kahraman’ hayranıyımdır. Yani evet, öyle bir iş yapmayı çok isterdim, tabii eğer boşta yer kalmış olsaydı. Geriye kalan tek tük roller haricinde neredeyse çoğu çoktan kapıldı, malum. Ama evet, Emily ile yeniden çalışmayı çok isterim ve böyle bir fırsat da gerçekten harika olurdu.”

Özetle Mr. Fantastic rolüne, çağırsalar koşarak gidebilecek türden bir samimiyetle cevap veren Krasinski, eşinin de harika bir Susan Storm olabileceği konusunda güveni tam gibi. İkisinin de gerek tek başına rolleri olsun, gerek de beraber oynadıkları filmlerdeki dinamikleri olsun; her türlü başarılı oyunculukları var. Üstelik Marvel Sinematik Evreni’ne de neredeyse dahil olmayan kalmadı gibi şu son yıllarda. Infinity War sonrası birçok değişimin olacağı bu evren için bizce hiçbir şey bitmiş sayılmaz. Üstelik bu geek gözler hala başarılı olabilecek bir Fantastik Dörtlü filmi isterken, gönlümüze de hitap edebilecek bir ikili gücü ile Blunt ve Krasinski neden canlandırmasın ki diyoruz.

Ne dersiniz? Krasinski olsa hoş olabilir miydi? Filmin kalitesini ne kadar etkiler orada pek emin olamıyoruz malum sebeplerden dolayı, ama şu ana kadar gördüğümüz iki Bay Fantastik oyuncusuna da tur bindirebilir mi sizce?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.