Dikkatli takip eden Marvel-severler mutlaka fark etmiştir: Duyurup duyurmama kararı Sony‘ye ait olan Spider-Man: Homecoming 2 haricinde henüz hiçbir Infinity War-sonrası film kesin değil. Teoride bir Guardians of the Galaxy 3 olacağından herkes emin örneğin, ancak resmi bir duyuru yok. Black Panther 2 gelmeyecek mi? Kesin gelecek. Fakat resmi bir duyuru yok. Doctor Strange 2? Aynı durum. Resmi bir duyuru yok.

Dürüst olalım, hem Benedict Cumberbatch‘in çok star-gücü yüksek bir aktör olması, hem ilk filmin şıklığı, hem de muhtemelen Infinity War’da pek çok başrolün MCU’ya veda edeceği gerçeği bir araya gelince Doctor Strange 2 neredeyse kesin bir hüviyet kazanıyor. Açıklamamalarının tek sebebi, spoiler vermemek. Çünkü Doctor Strange 2 varsa, Strange IW sonrası hayatta kalacak demektir. Bunu bozmak istemiyorlar. O yüzden muallakta gibiyiz.

Ancak ilginçtir, filmin kötü adamına dair epey sağlam bir bilgi var elimizde. Filmin senaryosunu kaleme alacak olan C. Robert Cargill, aşağı yukarı yuvarlak cümlelerle, “biz Scott ile çalışmıyor olsak bile” gibisinden muğlak tümceler arasına sıkıştırarak müjdeyi verdi: Nightmare. 

Nightmare

Nightmare, DC’nin Sandman‘i gibi bir karakter. Rüya boyutunda ikame ediyor. Bu da açıkçası gerçekten karakterle ilgili bilmemiz gereken her şeyi bize ifade ediyor; çünkü zaten ilk filmin saykedelik görselliğini alıp “rüyalarda yaşayan” bir kötünün üzerine koyunca insanın gözünde bir şeyler canlanabiliyor. Üstelik Nightmare çizgi romanlarda da Strange ile geçmişi zengin bir karakter. Yani seçim insanın aklına feci yatıyor.

Öte yandan, içinizden bir “Mordo?” dediyseniz Cargill ona da cevap vermiş. Chiwetel Ejiofor‘un karakteri üstlenmeye karar verdiği anda kreatif ekiple uzun soluklu bir hikaye üzerinde anlaştığı, buna sebep imzayı attığını söylüyor. Mordo mutlaka hikayenin bir parçası olacak; çünkü ilk filmin sonundan bildiğimiz üzere onun en büyük derdi doğal düzeni korumak, ancak esas kötü olarak bu filmde harcanmayacak. Bu da çok okey. Fazlasıyla okey. Bu filmde biraz daha yol yapsınlar da, Mordo ve Strange üçüncü filme birbirlerine iyice bilenerek gelsinler. Zaten kaynak materyal buna ziyadesiyle hazır…

Siz ne diyorsunuz peki bu duruma geekler? Mordo’nun üçüncü filme ısıtılması iyi mi? Nightmare doğru tercih mi? Yazın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.