Türkiye’nin en güzide şehrinde, Türkiye’nin en güzide üniversitesinin en güzide öğrenci topluluğu ODTÜ Bilim-Kurgu & Fantazi Topluluğu‘nun düzenlediği, memleketin en güzide alt-kültür etkinliklerinden biri olan METUCON, yirmi ikinci defa yine Orta Doğu Teknik Üniversitei’nde toplanıyor. Haberiniz var mıydı? Yoksa durun durun, biz verelim, 21-23 Nisan tarihleri arasındaki bu güzelliği kaçırmayın!

N’oluyor? Şöyle oluyor: 13 Nisan tarihine kadar masa açmak üzere kendine güvenen DM’ler başvurularını sunuyorlar. Nereye sunuyorlar? metucon.org adresine. Spesifik olarak da şuraya. Bir tema var elbette, buna uymak icap ediyor. O tema da New World. Yeni dünya. Mars mı artık burası, distopik bir gelecek mi, fantastik bir paralel boyut mu? O sizin hayal gücünüze kalmış. 19 Nisan tarihinde masalar açıklanıyor, yine metucon.org adresinden. Sonrası? Sonrası sizin kafadan dört yüz kadar insanla birlikte farklı diyarlara uçma keyfi!

METUCON 2018 New World

Bu arada bu ODTÜ BKFT’nin bir etkinliği, dolayısıyla insanların sadece masalarda oturup, oyunlarını oynayıp, çekip gitmelerini beklemeyin. Bir kere LARP yapılıyor, ki gerçekten medeni cesareti olan herkesi hayatında bir kere LARP denemesini mutlaka öneriyorum. Rol yapıyorsunuz, yine bir karakter canlandırıyorsunuz yani; ancak bu sefer sadece “Aldım kılıcımı, sapladım boynuna” değil. Hakikaten eliniz kolunuzla o hareketi canlandıracaksınız!

Yetti mi? Hayır! Orada bir panayır alanı var. Orada türlü türlü satış, alım, sergilenme falan yaşandığı gibi; aynı zamanda paneller oluyor. Nerd quiz yapılıyor. ODTÜ E-Sports topluluğu tüm sene boyunca düzenlediği turnuvaların finallerini panayır alanında yapıyor. Yav anlatırken canım çekti bu ne?

Peki her şey bu kadar mı? Yoo dostum, yoo. METUCON’un aynı zamanda meşhur bir kostümlü partisi de var! Bu sene anladığımız kadarıyla 22 Nisan, Noxus’ta düzenlenecek olan kostümlü parti –siz yine de ilk gün yetkili birini bulup sorun– her sene METUCON’un en keyifli tarafı, büyük eğlencesi. Kostümler de yarışıyor çünkü bir yandan. En güzel kostüme de ödül falan veriyorlar, çok şık!

Yani, şu tarihlerde gidip bir uğrayın işte ya. Alt-kültüre meyliniz varsa, kesin uğrayın. Geek ve Ankara’lıysanız kesin uğrayın. Gidin, çizgi roman satan standlar falan olur orada, iki üç tane çizgi roman alın. Çıkın, Çatı‘da bir ziyafet çekin kendinize. İki oyun arasında Fizik çimleri yakındır, uzanır biraz hava alırsınız, ayağınız toprağa değer. Akşam da partiye gider, çiççek gibi bir gün geçirmiş olursunuz. Daha ne be?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.