Bir playlist, Spotify’daki Geekyapar hesabında. Rahat koltuğunda oturan, oyunsever geek’e. Hepsine hükmedecek bir playlist, hepsini o bulacak. Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak. Geekyapar’ın resmi Spotify hesabında…

Spotify’a en son eklediğimiz playlist’in başında bu yazmıyor, ama yazsa yeridir. FIFA şarkıları playlist’imize gösterdiğiniz ilgi ve alakadan sonra, gözümüzü bir diğer lisanslı soundtrack’leriyle meşhur oyun serisine çevirdik. Grand Theft Auto. Ve GTA III’ten, günümüze, arada hiçbir oyun bırakmayarak, yani Liberty City Stories, Vice City Stories ve hatta Chinatown Wars‘ı da işin içie katarak, bu mühür külliyatı oluşturduk.

Gerçekten samimiyetle söylüyoruz, bir daha hiçbir playlist’e ihtiyaç bırakmayacak bir playlist oldu. Toplam 106 şarkı var. Dinleme süresi yaklaşık 7 saat civarında. Ve içinde her janrdan parça var. Country? Gırla. Dans? Hangi türünü alırdınız, house, trance, disko? Metal? Olmaz mı! Rock? Soft’ı, hard’ı, classic’i, deneyseli… GTA bugüne kadar radyolarında kullanmak üzere her türden ve janrdan şarkı aldı, biz de listemizde hiçbirini atlamadık.

Dediğimiz gibi, toplam dokuz oyuna başvurduk bu playlist için. GTA III, Vice City, San Andreas, Liberty City Stories, Vice City Stories, Chinatown Wars, GTA IV, Lost and the Damned, Ballad of Gay Tony ve GTA V. İtiraf etmek gerekirse, ağırlığı GTA’nın 3D dönemi olarak adlandırılan III-Vice City-San Andreas ve yan Stories oyunları aldı. Genel olarak, hem güzel şarkılar seçmeye çalıştık, hem de dinleyince aklımıza GTA getiren parçaları ön plana çıkarmaya çalıştık.

Ama elbette, bu son derecede sübjektif bir tanım. Kiminiz için bazı parçalar, bazı diğer oyunlarla özdeşleşmiş olacaklar. Belki de pek çoğunuz, GTA’yı kendi müziklerinizi koyarak oynadığınız için hiçbir zaman bunlarla birleştirmemiş olacaksınız oyunları. Eğer durum buysa diye de düşünüp, içeriyi sadece dinlemesi keyifli şarkılarla da doldurmuş olmaya özel özen gösterdik. Yani anlayacağınız, GTA sevin ya da sevmeyin, genel olarak, 100 küsur şarkılık pırlanta bir playlist var karşınızda. Tepeleme dinleyin efendim. İyi seyirler!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.