Ülkemizde olduğu kadar tüm dünyada spoiler verme konusunda en çok hassaslaşılan dizi Game of Thrones nihayet geldi 17 Temmuz’da. İzlemek için uzun süredir yokluk çekenler gecenin dördünde uyanıp Amerika ile aynı saatte izlemeyi bile göze aldı, spoiler yememeye hazır etti kendini. Yayınlanır yayınlanmaz da Twitter’da, hakkında en çok konuşulan bölüm olma şerefine erişti sezonun açılış bölümü. Öyle böyle derken hemen incelemeler, eleştiriler akın akın internette dolaşmaya başladı, izlemeyenler yerin altında İkinci Dünya Savaşı döneminden kalma sığınaklara girmek zorunda kaldı. Çünkü mühim bir şeydi bu, en az altı senedir spoiler almama konusunda tek bir mücadelecinin bile başarılı olduğunu düşünmediğim Game of Thrones için olası her türlü can sıkan detay, o spoilerı veren kişinin ölümü demekti üstelik.

Biz de bölümü hemen izledik ve YouTube’a yarım saatlik dolu dolu bir inceleme attık, izlemeyenler şimdiden izlesin deriz. Bizimkiler bir hayli eğlenceli muhabbet etmişler bölüm hakkında, yeri gelince hak verip yeri gelince de katılmayacağınız bir sürü konuşma geçmiş zira.

Ha bu arada herkes tarafından en çok konuşulan ve bittabi bizim de yazısını yazdığımız bir hususun devamıyla ilgili de bilgi vermek isteriz, zira oldukça büyük problemlere yol açmış daha ilk günden. Malumunuz, müzisyen Ed Sheeran bir cameo yaptı diziyle ilgili. Bu cameo konusunda herkesin kendince sahip olduğu fikirler, şarkıcıyı fazla germiş gibi gözüküyor. Çünkü kendisi daha fazla baskıya dayanamayıp Twitter’daki hesabını kökten silivermiş.

Sheeran daha önceden Divide albümünün hazırlıkları esnasında komple sosyal medyadan çekilmişti, o yüzden buna meyli olduğunu biliyoruz. Zamanlama olarak da kendi Game of Thrones konuk performansının aldığı kötü eleştirilerinin üzerine gelince, bağlantılı olduğunu düşünmeden edemiyoruz. Yalnız da değiliz üstelik. Bu magazinsel gelişmeyi de yeri gelmişken vurgulamak isteriz. İnternet çok acayip yer değil mi ya?

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.