Spider-Man’in MCU’ya dahiliyetini diğer filmlerinden sakınan Sony’nin duyurmuş olduğu spin-offu Silver&Black’i unutmadınız değil mi? Güzel, çünkü Silver Sable ve Black Cat’i anlatacak olan filmin şimdiden baş düşmanları belli oldu bile! Üstelik akıllıca davranılırsa Spider-Man külliyatına dair güzel yapımlar göreceğiz gibi. O halde çok da uzatmadan Thathashtagshow.com’un kaynaklık yaptığı haberde belirtilen villainlar şöyle sıralayalım sırasıyla: Gaunt, Tarantula, Scorpion, The Chameleon ve Tombstone.

Gaunt

images-of-ron-perkins

Gerçek adı Mendel Stromm olan Gaunt, Spider-Man’in çizgi romanlardaki en eski düşmanlarından biri. Çizgi alemde ilk defa 1966 seneli The Amazing Spider-Man hikayelerinin birinde gözükmüştür. Aynı zamanda 2002 senesinde izlediğimiz Raimi’nin Spider-Man filminde de görmüştük kendisini. Norman Osborn’un Green Goblin olmasına yol açacak formülü yaratmasıyla önemli bir noktada duruyordu kendisi. Tabii ne yazık ki filmde pek de güzel bir sonu olmadı Stromm’un ve Osborn’un şamarını yedi.

Çizgi romanlarda robotiklerle çok işli dışlı olan Stromm, sonunda bir cyborga dönüşüp Gaunt ismini alıyor. Spin-offta izleyeceğimiz Gaunt’un üstelik Silver Sablinova ile (Silver Sable) oldukça dolu bir geçmişi de var. Symkaria’nın (Silver Sable’ın memleketi) insanları üzerinde deneyler yapan Gaunt, mükemmel insan arayışındadır. Silver Sable’ın ise kötücül yollarda ilerleyen Gaunt için büyük ibir intikam beslediği bilinmektedir. Kötü adamımız Gaunt’un, mükemmel insan arayışında çalışmalar yaptığı ve insanlara bir nevi güncelleme getiren “exo-suit” kıyafetlerine verdiği olanaklar ise gelecek iki villainımıza kapıyı açıyor.

 

Tarantula

6f7cd7544c85c4700b8e85dc52695e2b--venom-anton

Gerçek adı Anton Rodriguez’dir. Güney Amerika’daki bir terörist gruba üyedir ve dövüş sanatları konusunda oldukça ustadır. Spin-offta Rodriguez’i, Stromm’un Felicia Hardy’yi alt etmek için yanında barındırdığı bir yardakçı olarak göreceğimiz umuluyor. Felicia ve Silver’a karşı kendisini bir beyefendi gibi tanıtan Rodriguez, ikiliye exo-botları ve de çizgi romanlarda kullandığı ayak-bıçakları ile saldırıyor. Tarantula’nın yapımdaki yeri ise şimdilik oldukça küçük gibi gözüküyor.

 

Scorpion

6QK5crW

Gerçek adı Mac Gargan’dır. Homecoming’de de karşılaştığımız ve hafiften temelleri atıldığı için mutlu olduğumuz bir kötü adam kendisi. Çizgi romanlardan ve televizyon yapımlarında daha çok görmüş olduğumuz Scorpion, Stromm’la beraber iş yapacak. Tarantula gibi yapımda az yeri olacağı söylense de, Stromm’un exo-kıyafetleri ile güncelleme gelmiş bir kötü adam olarak göreceğimiz söyleniyor. Bu exo-kıyafetinin elbette ki çizgi dizilerden ve çizgi romanlardan alışık olduğumuz o meşhur akrep kuyruğuna da sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Silver ve Felicia ile birden fazla karşılacağı ve de filmin son savaş sahnesinde geri döneceği belirtilmiş üstelik. En az çizgi dizisindeki kadar sağlam bir hikayeyle işleyecekler mi, göreceğiz.

 

The Chameleon

1793458-chameleon__vulture_._amazing_spider_man_388

Gerçek adı Dimitri Smerdyakov’dur. Fox Kids çizgi filminden bu yana en çok görmeyi istediğim Spider-Man düşmanı olduğunu da eklemeden geçmek istemiyorum. Hiçbir şekilde film dünyasında göremediğimiz Bukalemun, şimdiden en çok merak ettiğim karakter; ama filmde ciddi derecede az bir rolü olması biraz üzücü oldu benim için.

Çizgi romanlardan birazcık daha farklı bir hikayeye sahip olacağı söyleniyor Chameleon’ın. Silver’ın bilgi toplayan adamı olarak beyan edilen Chameleon, Black Cat hakkında bir şeyler öğrenebilmek için Güney Afrika’ya gidiyor. Ne yazık ki filmde diğerlerinden de kısa bir rolü olduğu söyleniyor; Silver ile bilgi alışverişinde bulunduğu birkaç sahneden bahsediyorlar şimdilik. Yine de Spider-Verse girişi için güzel bir adım gibi gözüküyor, ne dersiniz?

 

Tombstone

43597089089

Gerçek adı Lonnie Lincoln’dür. Harlem’de bir gangster olmasıyla ünlenmiş Tombstone, Felicia’nın peşindedir. Black Cat’imizin, Tombstone’dan özel bir şeyler alması sebebiyle aralarında başlayan sürtüşme oldukça hat safhalarda. Kötü adamlığını göstermek için en az diğer düşmanlar kadar az imkanı olacak olsa da, Lincoln için atılacak adımların başı bu spin-offtan geçiyor.

Peki siz bu kötüler hakkında ne düşünüyorsunuz Örümcek-Adam-Evreni geekleri? Silver Sable ve Black Cat’in filminde karşılacağımız bütün villainlarımız aslında daha önceden aşina olduğumuz tipler. Benim Bukalemun dışında bir de çizgi filminden dolayı en çok görmeyi istediğim karakter Morbius‘tu özellikle, eklemeden bitirmeyeyim. “Feliiişşşşyaaaa!” diye tıslayarak dolaşan Morbius’un Türkçe dublaj sesi hala beynimin içindeyken, bu kadar çabuk vazgeçebileceğimi sanmıyorum üstelik. Ama hikayeleri güzel işlenirse, Sony’nin elinde patlamadan tutabildiği yeni karakterler olarak aklımıza kazınabilir tüm bu villainlarımız ve belki sediğer spin-offlar için yol açar, kim bilir? Peki ama ya patlarsa? İşte orasını da bekleyip göreceğiz sevgili mahallemizin canayakın dostu Spidey severler…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.