Daha geçen gün haberini yaptık, eminim hatırlayacaksınızdır: Diablo serisinin yapımcısı Blizzard, resmi Twitter hesabından prize takılı bir Diablo gece lambasının kısa videosunu atmış; lambayı da videoda iki kere açıp kapatmıştı. Lamba gibi elektrikli cihazları açıp kapatmak için İngilizce’de kullanılan fiil “switch” olduğundan internet iki saat içerisinde kolektif olarak aynı karara vardı: Diablo III, Nintendo’nun yeni platformu Switch’e geliyordu.

Biz de böyle düşündük.

DIablo-3-Xbox-360-2

Fakat sonra Blizzard, jet hızıyla bir açıklama yayınladı. “Biz gerçekten de bu kadar akıllı değiliz” dediler. “O sadece küçük bir angajman postuydu, gençler sevinsin eğlensin, komik bir iyi geceler olsun diye attık” dediler. Bunu ayrı haber olarak girmeyi tercih etmedik, çünkü aynı ay içerisinde iki kere “Pardon Bllizzard’ın niyetini yanlış yorumlamışız” deme ihtimali gururumuza dokundu. Meğerse zaten böyle bir şeye gerek yokmuş. Diablo III gerçekten de Switch’e geliyormuş.

Eurogamer kendi kaynaklarından aldığı bilgilere göre Diablo III’ün an itibariyle Switch’e uyarlanmakta olduğunu doğruladı. Blizzard’ın resmi açıklaması hâlâ “Yok öyle bir şey” yönünde. Peki bu ikilik neden, niye? Çünkü bu noktada söz hakkı Blizzard’a ait değil. Nintendo kendi platformuna çıkacak büyük üçüncü parti oyunların duyurularını genelde kendisi üstleniyor. Çoğunlukla da Nintendo Direct isimli sunum videolarında yapıyor. Eurogamer’ın tahmini, bu konuda da duyuruyu Nintendo’ya bırakan bir anlaşma imzalandığı, Blizzard’ın küçük bir teaser ile bu anlaşmayı delmeden heyecan testi yaptığı, iş çığırından çıkınca da geri bastığı yönünde.

Ki bu da muhteşem ilginç. Reddit’ten muhtelif web sitelerine kadar her yer tweet’e bakar bakmaz “E Switch?” dedi, muhtemelen bunun büyük sebeplerinden biri de içeriden kaynakları olan kişilerin buna dair bir şeyler duymuş olabileceğiydi. Blizzard ya bunu hesaplamadı, ya da zaten Nintendo ile olan sözleşmesinin kapsamayacağını bildiği için umursamadı. Her halükarda elimizde gerçekten acayip bir sosyal medya hikayesi kalmış oldu. Bir de Switch’e gelecek olan bir Diablo III…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.