Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz günlerde Blizzard’ın gönlü geniş, gözü pek güzel insanı Jeff Kaplan resmi forumlarda kendisine “E hani 27. kahramanla ilgili ipucu” diyenlere “Beşinci günün şafağında Twitter hesabına bakın” çekmiş; Twitter hesabı da kısa bir hikaye paylaşıp hayranları heyecanlandırmıştı. Kısa hikayede Ana, Torbjörn, Reinhardt gibi tanıdık karakterlerin yanında bir de Emre diye bir yeni karakter vardı. Hikaye Reinhardt’ın kahramanlığıyla bitiyor, kalanı çözümlemeyi hayranların hayal gücüne bırakıyordu.

Overwatch Emre

Biz de insan olduğumuzdan ötürü, buradaki 27. kahraman ipucunu Emre Sarıoğlu‘na bağlamış, içten dışa sevinmiştik. Gelin görün ki Blizzard, geçtiğimiz gün resmi olarak Overwatch‘ın yeni kahramanını cümle aleme tanıttı. Kendisinin ismi Brigitte. Bir Support karakter. Ingrid‘den doğma, Torbjörn‘den doğma. Adını koyan vaftiz babası ise Reinhardt. Torbjörn amcamızın atölyesinde, peder beyi gibi metal döverek büyüyen Brigitte’in ismini de Reinhardt Wilhelm koyuyor zaten, çünkü Torbjörn kankası İstanbul’da hayatını kurtardıktan sonra kendini ona borçlu hissediyor.

Brigitte ekseriyetle bir Support karakter olarak geçiyor, açıklanan özellikleri arasında da ezici çoğunluk elindeki gürzle yaptığı hareketlere ait. Inspire kabiliyeti sayesinde Brigitte’in vurduğu her düşman yakın çevredeki dostlara can veriyor. Brigitte gürzüne roket takıp altı metre ileriye de fırlatabiliyor, bu da Rocket Flail özelliği. Whip Shot ile saatte 40 metre hızla 20 metreye kadar bir düşmana varıp, onu geriye sektirebiliyor; bu da önemli bir taktiksel özellik elbette. Repair Pack vesilesiyle direkt iyileştirme özelliği de var, bir de kalkan açıp onunla adam dövebiliyor. Ultisinin adı da Rally, Brigitte’ciğimiz bunu açtı mı etraftaki herkes zırh kazanıyor.

Bunlar iyi hoş, ama tabii biz insan olduğumuz için Blizzard’ın yaptığı imanın “buradaki kahramanlık hikayesi vesilesiyle bir karakterin diğer karakterin ismini koyduğu kızı” istikametine değil, ismi verilen Emre’ye yönelik olduğunu düşünmüştük; o yüzden de sormadan edemiyoruz: Hani Emre? Belki sadece bir dikkat dağıtma taktiğiydi, herkesi ters köşeye çekmek istediler. Mümkün. Her halükarda artık külliyatta Emre Sarıoğlu diye bir karakter var. 27’ye nasip olmadı, ama 28 ve sonrası için her zaman bizim gözlerimiz ismini arıyor olacak.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.