Şimdi, öncelikle birkaç bir şeyi netleştirmemiz gerekiyor. İşin içerisinde Warner Bros. olduğu için, kimin ne film yaptığını karıştırmış ve haklı olarak iç içe geçirmiş olabilirsiniz. Harley Quinn söz konusu olduğunda, Margot Robbie’nin tasviriyle popülaritesini iyice katlayan karakterin şu üç filmden hangisinde olacağını bilmediğinizi varsayıyorum: Suicide Squad 2, Gotham City Sirens, Birds of Prey. Bunu bilmediğinizi varsayıyorum, çünkü biz de emin değiliz.

Bugün sadece şundan emin olduk: Birds of Prey’de kesinlikle olacak. Bundan emin olduk, çünkü The Wrap’in haberine göre Birds of Prey’in süper kahraman kadrosu kesinleşti ve içinde Harley Quinn de var. Hatta filmin yapımcılığını bizzat Margot Robbie üstleniyor. Peki Harley haricinde kimler olacak Birds of Prey ekibinin ilk sinematik macerasında kadroda? Dedikodular doğruysa: Black Canary, Batgirl, Huntress ve The Question. Tabii bundan sonra düşüncenin doğal akışında gelen soru da şu: Bu karakterlerin hangi versiyonları?

05 Birds of Prey

Black Canary ve Huntress için bilindik isimlere gidilmiş. Sesiyle dağları yıkan Canary, Dinah Lance olacak. Huntress’ta da bir değişiklik yok, eski mafya prensesi Helena Bertinelli karakteriyle göreceğiz Huntress’cığımızı. Öteki ikilide ise biri büyük, biri küçük değişiklikler var. Elbette The Question olarak titri ilk üstlenen Vic Sage değil, titrin modern ve en beğenilen sahibi Reneé Montoya’yı göreceğiz. Batgirl tarafında ise büyük bir değişiklik var. Bir türlü beyaz ekrana doğru düzgün aktarılamayan Barbara Gordon’a yine kostüm nasip olmayacak; Birds of Prey’in Batgirl’ü Cassandra Cain olacak.

Şimdi bu çok iyi ve çok güzel. Ancak Christina Hodson’ın kaleme alıp Cathy Yan’ın yöneteceği filmin diğer iki Harley Quinn filmiyle bağlantısı nedir birinin de bize bunu açıklaması lazım. Ya da en azından, bir bağlantısı olup olmayacağını anlatması lazım. Çünkü Gotham City’de geçen altı film gözüküyor DC’nin geleceğinde şu an: Matt Reeves’in The Batman’i, David Ayer’in Gotham City Sirens’ı, Cathy Yan’ın Birds of Prey’i, Gavin O’Connor’ın Suicide Squad 2’si, Todd Philips’in Joaquin Joker filmi, bir de Jared Leto’nun solo Joker’i. Bunlar birbirleriyle ilgili olacaklar mı? Olmayacaklar mı? Biri çıkıp netleştirebilir mi artık bunları?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.