Geçtiğimiz günlerde Firefly ve Castle gibi projelerde bağrımıza bastığımız aktör Nathan Fillion, Instagram üzerinde şarkıcı Drake‘in bir resmini paylaşıp, altına da “Sic Parvis Magna” yazınca heyecanlanmış; heyecan biter bitmez de kafa karışıklığına boğulmuştuk. Fillion belli ki Uncharted serisiyle ilgili bir paylaşımda bulunuyordu zira serinin ana karakterinin adı Nathan Drake, boynunda taşıdığı kolyenin üstünde de Sic Parvis Magna yazıyordu. Ancak bizim resmi Uncharted film uyarlamasına dair aldığımız en son haber şuydu:

TOM HOLLAND, Yeni UNCHARTED Filminde Genç NATHAN DRAKE’i Oynayacak

Eğer Tom Holland genç Drake’i oynayacaksa, Nathan Fillion da yaşlı Drake’i mi canlandıracaktı? Başka bir projeden mi söz ediyordu? Acaba Uncharted 5 falan mı geliyordu biz fark etmeden? Neler oluyordu?

Olan taş gibi bir Uncharted hayran filmiymiş sevgili geekler. Olan buymuş ve iyi ki bu olmuş.

Daha önceden sadece Gridlocked ve Tapped Out gibi iki B-filmini çekmiş olan Allan Ungar‘ın hem senaryosunu Jesse Wheeler ile birlikte yazdığı, hem de yönetmenliğini üstlendiği bu harika kısa film; Sony’nin desteği olmaksızın yapılmış bir hayran filmi. Ancak dışarıdan öyle profesyonel ve şık duruyor ki, bütçeli ve resmi bir uyarlama olduğuna yemin ettirseler edersiniz. Bunda elbette başrolde Fillion’ın oynuyor olduğu gerçeğinin payı büyük, Sully rolündeki Stephen Lang de güzel bir enerji katıyor esere.

Fakat bunların haricinde Ungar’ın kamera hareketleri, dövüş koreografisi, içeriye katmayı başardığı Uncharted-vari aksiyon sekansları, tek lokasyon sınırlamasına bulduğu akıllı kılıf gibi detaylar yaratmış bu profeyonel görüntüyü. Bu uzun metraja uzasa uzamaz, büyük film diye çıkartsanız geri kusar izleyici. Ancak bir hayran filmi için de aşırı iyi. Hem Sony totosunu kaldırıp tam filmi yapana kadar bizi eğler, hem de Nathan Fillion’ı Drake olarak görmek isteyenler de biraz avuntu bulurlar. İzlemeniz mutlaka önerimizdir, yardırın sevgili geekler!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.