2016’nın üzerimize çığ gibi gelen geek filmleri arasında Batman v. Superman diyoruz, Civil War diyoruz, Star Wars: Rogue One diyoruz, Deadpool diyoruz ama ekseriyetle bir Louisiana kökenli mutantı unutuyor gibiyiz. Halbuki aynı Deadpool gibi onun da X-Men Origins: Wolverine’de harcanmasına acayip mutsuzduk, onu da çizgi romanlardan çok severdik, hakkı verilmeyince içimizde ukte kalmıştı… Niye unuttuk birden?

GambitWallv2

Gambit’ten söz ediyorum elbette. 2016’nın Mayıs ayında vizyona girecek X-Men: Apocalypse’i takip edecek ve onunla aynı evrende, yani Days of Future Past’in reset attığı zaman çizgisinde geçecek olan Gambit’in başrolünde Channing Tatum oynayacak. Uzun süredir filmle ilgili tek bildiğimiz buydu, ama en sonunda ünlü aktör Empire dergisine biraz daha bilgi verince, genel olarak ne yapılacağıyla ilgili de bir fikrimiz oldu.

Tatum’un dediğine göre Josh Zetumer senaryonun ilk müsveddesini teslim etmiş. Tatum senaryoyu da çok beğenmiş. Film anladığımız kadarıyla bir orijin hikayesi olacak, fakat burada ne kahramanların halihazırda belli bir dereceye kadar yetkin olduğu Guardians of the Galaxy rotasına, ne de her şeyi sıfırdan öğrendikleri Batman Begins rotasına sapmayacak. Klişelerle biraz oynamak istiyor film. Biz de yaparsa memnun olacağımızı kendisine belirtmek istiyoruz.

Gambit

7 Ekim 2016’da vizyona girecek Gambit’le ilgili Tatum aynı zamanda karakteri çok sevdiğini belirterek de ekstra iyi konuşmuş. Babasının Louisiana’lı olduğunu söyleyen aktör, küçükken New Orleans’a çok gittiğini, oranın kendisine ait antik kültürüne aşina olduğunu ve bu yüzden de Gambit’in kendisine her zaman en gerçek X-Men gibi geldiğini söylüyor. Film de bu açıdan yakalamaya çalışacak karakteri zaten. Ne saf iyi çocuk, ne de kötü kalpli bir adam. Ortada yürüyen, kart oynayan, içki içen bir mutant kendisi! E öyle de olması gerekiyor neticesinde. Ama bakalım iyi bir film olabilecek mi? Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

13 Comments

 1. gambit wolverine ve deadpool’un olduğu bir film çekse ölcekmi fox …… gidip aptal aptal new mutants ile uğraşsın anca

 2. Anıl Çağatay Reply

  ‘ne.. ne’ bağlacı kullanımına dikkat etsek biraz 🙂 ‘ fakat burada ne kahramanların halihazırda belli bir dereceye kadar yetkin olduğu Guardians of the Galaxy rotasına, ne de her şeyi sıfırdan öğrendikleri Batman Begins rotasına sapmayacak’

   • Anıl Çağatay Reply

    Türkçe dil bilgisi kurallarını okuyabilirsin… 🙂

     • Anıl Çağatay

      Amaç doğru düzgün Türkçe konuşulması, yazılması için çevremizde gördüğümüz yanlışların düzeltilmesi adına kibarca uyarıda bulunmak.

     • Ben her hangi bir yanlışlık veya hata göremedim. Anlatmaya çalıştığım o. Biraz daha aç ki görelim neresi hatalı.

     • Anıl Çağatay

      ‘ne..ne’ bağlacı cümleye zaten olumsuzluk anlamı verdiği için cümlenin sonunda kullanılacak olan fiil olumsuzluk eki içermemelidir. Yani özetle, ‘ne bunu ne de bunu yapabilir’ demek ikisini de yapamaz demektir, ‘ne bunu ne de bunu yapamaz’ dersen yanlış oluyor yani.

     • Bence hala her hangi bir hata yok ama demek ki konuda uzmansınız. Sizin görüşleriniz, saygı duyarım.

     • Anıl Çağatay

      Uzman değilim sadece öğrendiğim bildiğim bir şey ve Türkçe’nin düzgün kullanılmasını istiyorum o kadar. Teşekkür ederim.

   • Anıl Çağatay Reply

    Vallahi ben de gerilmesin diye uğraştım. İstemeden ortamı gerdiysem affola.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.