Okur, buyur, otur, seni Happily Never After ile tanıştıralım. Kendisi bizim buralardan çıkma bir oyun. Yapımcısı Ezgi Çetin’in, Galavalomka stüdyosu adının altında geliştirdiği bir rol yapma oyunu. Oyun bir Batılı RYO’dan çok, Final Fantasy ya da Dragon Quest tipi oyunların 8-bit, 16-bit dönemlerini andırıyor ilk bakışta. Şu sıralar da Steam Greenlight’ta, oylarınızı bekliyor. Bizce “bizdendir, basalım oy” demeyin, hakikaten bir inceleyin. Zira Happily Never After’ın altında gayet ilgi çekici bir hikaye alt yapısı var.

Ana karakterimizin adı Melody, buradan da çok da ince olmayan bir şekilde Çetin’in az buçuk bir otobiyografik tutum kattığını anlıyoruz. Melody beş yaşında, sadistik kişilik bozukluğu sebebiyle bir hastaneye yatırılıyor ailesi tarafından. Bu haberi alınca, bir panik atak yaşıyor ve gerçeklerden kaçmak için, kafasında uydurduğu bir hayali diyara dalıyor. Hayali arkadaşı da peşinden.

Oyun yaklaşık 150 quest, 40 saatlik bir oynanış, serbest savaş mekanikleri ve bir de yanınızda devamlı gezecek bir kedi ile, bir de hayali arkadaş yerleştirmiş. Oyun ana görevler, yetenek görevleri ve yan görevlerle birlikte bu karakterlerin etrafında dönüyor ve Melody’nin zihninde karanlık yolculuğu tamamlamaya çalışıyorsunuz. Genel olarak ilham aldığı alanları görmek pek zor değil, bu oyunun ilk fragmanında da kendisini belli ediyor zaten.

Oyunu çıkmadan yargılama taraftarı değilim, zaten benim bu an üstlendiğim vazife de bu değil. Ben sadece dikkatinizi çekiyorum. Eğer Happily Never After ilginizi çekebilecek bir oyun gibi duruyorsa; ki bazılarınız için öyle olacağını tahmin ediyorum; Steam Greenlight sayfasına ulaşıp, Yeşil Işık’ı basabilirsiniz. Onun haricinde Ezgi Çetin’in işlerini de sitesinden takip etmeniz mümkün. Ee, ne diyorsunuz? İlk yorumları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.