Netflix’in dünyaya sağladığı en büyük amme hizmetlerinden bir tanesi şüphesiz insanların özlemekten bitap düştüğü dizileri alıp, onlara yepisyeni sezonlar vermek. Zaten adını da biraz böyle duyurmaya başladı hatırlarsanız. House of Cards ile birlikte Netflix’i haritaya işaretleyen şey, Arrested Development’ın dönüşüydü elbette. O gün bugündur, bu huylarından vazgeçmediler. Pek çok eski dizi geçti ellerinden, ama zannediyoruz pek azı Black Mirror kadar coşkuyla karşılandı.

Kabul, Full House’un dönüşü, Gilmore Girls falan hoş şeyler. Ancak Black Mirror, bambaşka. İnsanların gönlünde acayip bir yer eden dizi, zaten uluslararası şöhretinin çoğunu Netflix’e borçluydu. En son bölümünü 16 Aralık 2014’te, yani neredeyse tam iki yıl önce yayınlamıştı ki, ondan önceki bölümü de 25 Şubat 2013’teydi zaten. Hasret de tamdı anlayacağınız. E evi zaten belliydi, insanlar heyecanlıydı, sonra Netflix gelince, bir de “altı bölüm olacak” dedi ya? İşte o an keyiften balatalar yandı.

En nihayetinde en sonunda buradayız. Uzun bekleyiş sona ermek üzere. 21 Ekim 2016 gününde, Black Mirror’ın üçüncü sezonu, altı bölüm yekpare bir şekilde Netflix’ten yayınlanacak. Şunun şurasında günleri peş peşe dizip sayıyoruz, o zaman gazlanmak için bir de bir fragman gerek değil mi? Netflix onu da sağladı. Biz şöyle iliştiriyoruz, ardından da bu sezonla ilgili birkaç bilgi vermek için videonun altına geçiyoruz.

Şöyle, bu sezonun bölümleri yine çok farklı konulara ve tonlamalara gidecekler. Bölümlerden bir tanesi, Joe Wright’ın çektiği bir sosyal medya eleştirisi. Bir bölüm Jakob Verbruggen’in çekimiyle, savaş sonrası bir gelecekte geçen, “askeri-korku-gerilim” olarak tanımlanmış. Owen Harris’in çektiği bir bölüm, 80’lerde geçiyor. James Watkins bir online korku hikayesi çekmiş. Dan Trachtenberg, video teknolojisinde yeni bir çığır deneyen bir karakteri konu alıyor. 90 dakikalık James Hawes bölümü de, birbirine internet ile bağlanan cinayetleri araştıran bir polisi gösterecek. Yani yine müthiş müthiş şeyler var. 21 Ekim’i bekliyoruz, gazız, heyecanlıyız!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.