Ya gerçekten, yapan geek insan var ya? Dünyanın en güzel şeyi falan. Hakikaten eli iş tutan ve bununla bir şeyler üretip, evrenin beğenisine genelde de çok bir karşılık beklemeden, yapmanın kendisi keyifli olduğu için sunan insanlar kurtaracak dünyayı. Şimdi güleceksiniz ama, çok ciddiyim, bence bu kadronun içerisine tiarawhy isimli bir YouTube kullanıcısı da giriyor. Çünkü kendisi şöyle bir şey yapmış.

Tanıdık gelmediyse, izah edelim. Bu, vakti zamanında Amerika’da gerçekten yaşanmış ve Georgia eyaletiyle, Denver Fenton Allen isminde gerçekten meczup olduğu her hâlinden belli bir sanığın bir duruşması. O duruşmanın bir canlandırması elbette. Transkripti kelimesi kelimesine aktaran bir canlandırma üstelik. Olay kendi başına da gayet müthiş ve eğlenceliyken, işi karın yarmaya vardıran şey de, elbette, canlandırmanın Rick ve Morty tarafından yapılıyor olması.

Bunu Comic-Con 2016’da, dizinin yaratıcısı Justin Roiland bir animatik olarak göstermişti. En azından adı böyle geçmişti mecralarda. Tam olarak animasyonu yapılmamış, sadece birkaç çizim ve Justin Roiland’ın iki karaktere de verdiği sesleri içeren bir sekanstı. Bu hâli bile insanı yerlerde yuvarlayacak denli komikti, ama tiarawhy yeterli bulmamış belli ki. Ben buna animasyon yaparım demiş, ve aylarca üzerine çalıştıktan sonra da, yukarıdaki işi çıkartmış. Kıyas isterseniz, orijinal animatii de koyalım şuraya.

Yani gerçekten, tiarawhy’ın emekleri inanılmaz. Aynı zamanda “Dur ya” demiş, kendiliğinden arkaya da iki Futurama referansı atmış. Tarz olarak da Rick & Morty’nin görsel lisanın muazzam kopyalamış tiarawhy. Samimiyetle söylüyorum, orijinal videoyu kaçırdınız ya da kaçırmadınız, fark etmez, bu animasyon versiyonunu mutlak suretle izlemeniz lazım. Gerçekten, bravo ve tiarawhy!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.