Uzun süredir ev işleriyle uğraştığım için yazamıyordum, özür olarak da hepinizi yeni gizli üssüme bekliyorum. Batmobil yok. Küçültülmüş bir Kripton kenti yok. Fantasticar yok. Çay var. Çoğunlukla. Belki de “İyi ki eve çıkmış hemen yazı konusu yapmış” diyeceksiniz. Öncelikle bu cümledeki kadar ahenkli konuşamıyorum. İkincisi bu yazıyı yazma amacım yeni eve çıkacak olan kişilere bir parça destekte bulunmak. Feyz vermek. Şöyle

 

1. Her Şeye Hazırlıklı Olun: BATMAN Gibi

Batman-vs-Superman-Photo-High-Res

“Hazırlıklıysanız, alırsınız” diye özetleyebileceğimiz bu madde aslında oldukça geniş bir madde çünkü içerisinde hem maddiyat hem de maneviyat var. Öncelikle eve çıkmak gerçekten zor bir iş, ve dikkatle, planlanarak yapılması gerekiyor. Nasıl bir eve çıkılacak, kaç kişi çıkılacak, evin konumu, ısınması, giderleri vb. bir çok şeye bakılmalı, oturup hesaplama yapılmalı. Evet, her zaman işler plana göre gitmeyebilir ama planınızın olması her zaman avantaj sağlar.

 

2. En Karanlık Gecede, Işığınız En Parlak Olsun: GREEN LANTERN Gibi

Green Lantern

Hayalinizdeki ışın kılıcı rahatça sallayabileceğiniz, güzel televizyonunuzda The Walking Dead’in son bölümünü son ses izleyebileceğiniz bir mekanın olması elbette güzel bir şey, ancak hoş olan aktiviteleriniz bittiğinde tek kalacağınızı unutmayın. Uzun süredir tek, ya da etrafındakilerden uzak yaşayan insanlar için çok sorun olmasa da, hayatınızın önemli bir bölümünü aynı insan/insanlarla geçirdiyseniz, zorlanabilirsiniz. İşin kötüsü bu insanlar için çok da alıştırma şansı olmuyor. Ancak eve çıktıktan sonra alışmaya başlayabilirsiniz. Alışamazsanız… Büyük geçmiş olsun.

 

3. Arkada Desteğiniz Olsun: AVENGERS Gibi

Avengers-Age-of-Ultron-poster-1

Eve çıkmak, karşınızdaki sorunları çoğu zaman tek yenmek anlamına gelse de, eğer sıkı dostlardan oluşan bir grubunuz varsa, onlardan da maddi, manevi destek almak akıllıca olabilir. Unutmayın, el elden, akıl akıldan, çakra da çakradan üstündür. Bu yüzden biraz desteğin zararı olmaz. Biri boyaya, biri elektrikle ilgili işlere, biri internete bir de bulduğu bir deliğe girse gerçekten de işler daha rahat ve muhtemelen daha güzel tamamlanır.

 

4. Kötü Dilli Teyzelerden Kaçın: THEODEN Gibi

grima ve kral

Eğer biraz da ailenizin desteğini alarak eve çıkıyorsanız, muhtemelen çevrede bulunan en az 2 teyze sizi vazgeçirmeye çalışacaktır. Eğer bu işlem yeterli olmazsa, hiç uyumayan kötü karakterlerimiz olan bu teyzeler, hiç acımadan dedikodu yaparlar ve özellikle cinsiyet güçlerini kullanarak saldırırlar. Bu noktada cinsiyet gücü dediğim hadise aslında cinsiyetiniz ne ise ona göre, yani duruma adepte olunarak saldırma kabiliyetleri.

Eğer bir bayansanız zaten bayanlar “niye tek çıkıyor, neden ailesiyle oturmuyorkomik amakötü yola mı düştü” falan diye söylemler, imalar ile kısaca işe taş koyarlar. Erkekler için de durum çok farklı değil. Her ne kadar “erkektir yapar” gibi cümleler kursalar da bunlar birer ilizyondur. Aslında söylemek istedikleri şey “Senin oğlun artık eve çıkıyor, bir tadını aldı mı hayatta evlendiremezsiniz bunu” gibi cümleleridir. Cinsiyetten bağımsız olarak “Bundan para alın, hayatın ne kadar zor olduğunu iyice öğrensin” cümlesi ile kombosunu tamamlayabilir.

 

5 .Yüksek Harcamalara Hazır Olun: TONY STARK Gibi

iron-man-3-tony-stark-robert-downey-jr

Maddiyatın daha önce önemli olduğunu söylemiştim. Gerçekten de yeni bir eve çıktığınızda, normal evinizde hiç ilgilenmediğiniz eşyaları almak, hatta resmen baya fazla şekilde para dökmek durumunda kalabilirsiniz. Çünkü artık ambülünüz yandığında kimse gelip, sizin yerinize bu ampülü değitiremeyecek. Ev kirlendiyse yine sadece siz temizlediğinizde düzelecek.Evin kirası, aidatı, akşam yiyeceğiniz yemekti, yazdığınız güzel hatunla birer içki içmekti, bunların hepi gerçekten sağlam tutarlara ulaşabiliyor. Siz bir eşya için 50 TL civarında olacağını düşünüyorsan ve 150 TL’ye olursa bu da bir problem demektir. Ve bir çok şeyde ekstralar çıkabiliyor bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor.

Yazım şimdilik burada bitiriyor ve bu yazımı Kızıl’a adadığımı belirtiyorum arkadaşlar. Sonraki 5 madde ve Fallout’da hepinizin hayatta kalması dileğiyle, iyi geceler.

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.