Eğer şu an hep birlikte “Netflix’in en iyi orijinal dizileri” diye bir liste yapmaya başlasak, unutsak kendimizi ayıplayacağımız birkaç başlık var. BoJack Horseman bunlardan biri. Hollywood’da kredisi ve şöhretini tüketmiş eski sitcom yıldızı bir atın varoluşsal krizlerini izlediğimiz dizi şu sıralar beşinci sezonunun hazırlığını yapıyor. Ancak bu esnada yapımcıları da boş durmuyor. Diziyi ilk bölümünden beri münhasır olarak yayınlayan Netflix, BoJack yapımcılarıyla yeni bir dizi projesine başladığının müjdesini verdi.

Tuca Bertie

Henüz dizi hakkında bildiklerimiz bir elin parmaklarını geçmiyor. Öncelikle, dizinin mutfağında hepsi BoJack Horseman ekibinden gelen dört isim var: Lisa Hanawalt, Raphael Bob-Waksberg, Noel Bright ve Steven A. Cohen. Bunlar da kilimcinin kör oğlu değiller, özellikle Hanawalt dizinin başarısında önemli pay sahibi olan bir isim, dizinin süpervizör prodüktörlüğünü yapıyor. Diğer üçü de işin membaından geliyorlar ve zaten çok da konuşmaya gerek yok aslında, dizi baya baya BoJack Horseman’i andırıyor. Ancak ismi Tuca & Bertie olan dizimizle ilgili bildiğimiz şeyler arasında epey önemli başka bir şey var: Dizinin başrolü.

Dizi, aynı apartmanda yaşayan iki can dostu kadını konu alacak. İkisi de 30 yaşında olan kadınlar, BoJack izlediğimiz için tahmin edebiliyoruz ki bol bol 30 yaşında olmaya, kadın olmaya, 30 yaşında birer kadın olmaya ve genel olarak var olmaya dair sorun ve sıkıntılar yaşayacaklar. Bu sıkıntılar Tuca’nın özgüveni yüksek, gürültücü ve gevşek bir tukan; Bertie’nin ise kaygılı, gergin ve panik bir ötücü kuş olmasıyla komikleşecek. İşte bu Tuca’yı da Tiffany Haddish oynayacak.

Haddish ile siz nasıl tanıştınız bilmiyorum, fakat dünyanın çoğunluğu bu yaz Girls Trip filmi vesilesiyle kendisini tanıdı. Ben kendi payıma Haddish’e yukarıya da koyduğum muhteşem Jimmy Kimmel Live misafirliğinde aşık oldum. Haddish, esasen bir stand-up komedyeni. Bu sebepten de videoyu izlerseniz fark edeceksiniz, muhteşem hikaye anlatıyor. Oradan başlayın, zaten YouTube’un Haddish kara deliğine kısa süre içinde düşeceksiniz. Breakfast Club röportajına kadar gelirseniz oldunuz demektir, oradan hep birlikte Tuca & Bertie‘yi beklemeye başlayabiliriz.

Ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.