Laurence Fishburne ismini böyle bir haberin içerisinde duymayı bekler misiniz bilmiyorum, ama söyledim işte. Hepimizin The Matrix‘ten tanıyıp sevdiği Fishburne, yine Disney’nin kanalı ABC’de yayınladığı black-ish dizisinde beraber çalıştığı Helen Sugland ile birlikte yeni bir projeye imza atacak. Proje Disney için geliştirilecek ve Marvel’ın en yeni karakterlerinden birini animasyon olarak kara ekrana aktaracak. Buyurun, sizi Moon Girl and Devil Dinosaur ile tanıştıralım.

Moon Girl and Devil Dinosaur

Esasen Devil Dinosaur, Marvel evrenini gediklerine kadar bilen kimse için yeni bir karakter değil. Kırmızı renkli bu Tyrannosaurus Rex uzun zamandır Marvel çizgi romanlarına girip çıkıyor. Çok uzun bir süre boyunca ekürisi olarak da yanında Moon Boy diye bir neandertalimsi karakter gezdiriyordu. 2015’te bu değişti. Brandon Montclare, Amy Reeder ve Natacha Bustos bu iyi niyetli dinozorun yanına Moon Girl isimli yeni bir karakter yarattılar. Tanımıyorsanız tanıyın, zira kendisi Marvel evreninin en zeki karakteri.

Fakat işte daha ilkokul 4’e gidiyor, öyle bir sıkıntı var. Marvel’ın son on yılda yarattığı her yeni karakter gibi o da güçlerini Inhuman olmaktan ötürü alıyor. Inhuman gücü ise Devil Dinosaur ile beden değiştirebiliyor olmak. İki karakterin çok güzel bir ilişkileri var, eminim bu güzel ilişkinin çapı-çeperini The Last Guardian oynayanlar tahmin edebilecektir. Aslında Moon Girl ve Devil Dinosaur’un ilişkisi çok alışıldık bir “Naif çocuk – Nazik dev” dinamiğine dayanıyor. Ama işte çizgi romanlarda çalışıyor!

Animasyonda çalışacak mı? Neden olmasın? Sonuçta yaşı daha küçük geeklere yönelik bir iş olacağı kesin. Bence dünyada her zaman bu tip hikayelere yer var. Fishburne ve Sugland de TV dünyasına ısınıyorlar. İşin içerisine güzel bir kadro sokuştururlarsa, her türlü gideri olur dizinin. Bakarsınız oradan ciddi bir popülarite elde eder, on sene sonra dev ekranda görürüz Lunella Lafayette’i, ne dersiniz? Oluru var mı sizce?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.