Mazisinde Bridesmaids ve The Heat gibi şahane komediler bulunan bir yönetmensiniz, bir yandan da adınız güçlü kadın karakterleri merkezine alan hikayelerle ünlenir olmuş. Elbette bir noktada “komediden başka bir şey de yapayım mı?” diye sorgularsınız kendinizi içten içe. Elbette yine bildiğiniz yerden oynarsınız topunuzu, güçlü kadın karakterleri merkeze alan, şöyle gerilimi bol bir kara film ararsınız. Açar bakarsınız olası adaylara. Hadi be, Gone Girl ve Girl on the Train‘i kapmışlar mı? Ne yapacağız?

E biraz daha karıştırın rafları. Biraz vakit geçsin. Gone Girl’ün atanamamış versiyonu Girl on the Train’in atanamamış versiyonu A Simple Favor ile karşılaşacaksınız. Hop, hemen çekin senaryoyu filmin altına; başrollere de koyun Anna Kendrick ve Blake Lively‘yi. Oldu mu size yepisyeni film?

A Simple Favor, iki yakın arkadaşı konu alıyor. Bir tarafta Stephanie (Kendrick) var, öteki tarafta ise Emily (Lively). Stephanie bir blogger, Emily ise finans sektöründe çalışan süper zengin bir işkadını. Bu iki kadın, çocukları birbirinin en yakın arkadaşı olduğu için tanışıyor ve kendileri de kaynaşıyorlar. Bir gün Stephanie’ye bir telefon geliyor Emily’den. Emily’nin küçük bir ricası var, Stephanie acaba çocukları okuldan alabilir mi? Stephanie tabii ki kabul ediyor, fakat Emily gelip kendi oğlunu Stephanie’den teslim almıyor.

Günler geçiyor. Emily ölü bulunuyor. Bu bir gerilim hikayesi olduğu için de elbette Stephanie meselenin derinine inmeye karar veriyor.

Film Darcey Bell‘in aynı adlı 2017 romanından uyarlanma. Roman kendisini “Gone Girl ve Girl on the Train gibi” diye tanıtıyor ve işin doğrusu zaten öyle tanıtmasa arkasından “çakmışsın sen” derdik. Ancak anladığımız kadarıyla hikaye bu iki romandan da daha karanlık ve abartı yerlere doğru gidiyor. Kitabı beğenen de var, beğenmeyen de. Film için de aynısı olacakmış gibi hissediyoruz. Fragman stil olarak şık gözükse de, ton olarak biraz kafası karışıkmış gibi duruyor. Üstelik Allah’ı var, Kendrick ve Lively sanki zor dayanmışlar birbirlerine sette.

Filmin kadrosunda Kendrick ve Lively haricinde Henry Golding, Linda Cardellini, Eric Johnson, Rupert Friend ve Sarah Baker gibi isimler var. Senaryoyu da The L Word ve American Horror Story‘de kalem oynatmış olan Jennifer Schwarzer yazmış. Filmin Türkiye çıkış tarihi henüz belli değil, ancak dünyanın belli başlı yerlerinde Eylül ayında vizyona giriyor. Bakalım nasıl olacak?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.