İzlemeyenler için bir tutam spoiler gibi olacak söylemek üzere olduğumuz şey; ama biz yine de uyarımızı yapıp, söylemeye devam edeceğiz, o yüzden sakının. Şu an karasal televizyonda yayınlanan en iyi Amerikan komedisi olan Brooklyn Nine-Nine, bu sezona biraz radikal bir değişiklik ile başladı. İki sezondur gönlümüzün bahçelerini ihya ile hasad eden Captain Holt, geçtiğimiz sezon finalinde baş düşmanı Wuntch tarafından Halkla İlişkiler departmanına atandı, Nine-Nine’ın başına da yeni bir Yüzbaşı gelmesi kararına varıldı. Biz bunun dünya ahiret saçmalık olduğu kanaatindeyiz. İnanmayanlara da şöyle sebeplerimiz var.

 

1. Bill Hader Çok Alakasız Kaldı

Brooklyn Nine-Nine 1

Brooklyn Nine-Nine’ın başrolü Andy Samberg, Saturday Night Live çıkışlı olduğundan ve SNL kadrosu birbirini Mason locası gibi tutup kolladığından dolayı, zaten B99’ın ömrü içerisinde pek çok SNL mezunu görmemiz olasıydı. Dizi bir hakkını, bu bölümlük bir espri için, Bill Hader‘dan yana kullandı. Hader’ın karakteri Dozerman geldi, iki espriye (kalp krizi, tablet) meze oldu ve ölüp gitti. Sorun, bu iki esprinin de komik olmadığı gibi, ikisinin de uçukluklarından dolayı bas bas “tek bölümlüüüüük!” diye bağırmasıydı. Dolayısıyla ciddiye alınamadılar.

 

2. The Vulture Hafızamızda O Kadar Da Yer Etmiş Değildi

Brooklyn Nine-Nine 2

Bill Hader’ın Dozerman karakteri Hakk’ın rahmetine kavuşunca, yerine belli ki birkaç bölüm daha kalacak olan Detective Pembroke, nam-ı diğer The Vulture geldi. The Vulture daha önce hem beşinci bölüm The Vulture, hem de on beşinci bölüm Operation: Broken Feather‘da boy göstermişti. Bunları karakter anılarımda dün gibi taze olduğu için değil, baya IMDb’ye baktığım için söyleyebiliyorum. Dürüst olmak gerekiyor ki, The Vulture’ı son görüşümüzün üzerinden tam bir sezon geçti ve o süre zarfında biz hâliyle Vulture kimmiş, neciymiş, unutmuş olduk.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.